Barcelona znów upokorzyła Real Madryt

(szyly)
Eric Abidal zdobył decydującego gola meczu. Co ciekawe, dla Francuza było to dopiero drugie trafienie dla FC Barcelony i trzecie... w całej karierze! facebook.com
Real Madryt przegrał z FC Barceloną 1:2 (1:0) w meczu Pucharu Hiszpanii. Gran Derbi Europa, jak mówi się o meczach tych drużyn, nawet w tych mniej prestiżowych rozgrywkach dostarczyły wielu emocji kibicom.

Dla "Królewskich" spotkanie zaczęło się świetnie - w 11 minucie do siatki trafił C. Ronaldo. Podobnie zresztą było w ostatnich ligowych Derbach Europy, bo tam też Real zaczął od mocnego uderzenia. Scenariusz jednak okazał się podobny - w drugiej połowie Barcelona odpowiedziała trafieniami Carlesa Puyola i Erika Abidala. Co ciekawe, dla Francuza było to dopiero drugie trafienie dla Katalończyków, a trzecie... w całej karierze!

Negatywnym bohaterem spotkania - nie pierwszy raz zresztą - został Pepe. Obrońca Realu kilkakrotnie brzydko faulował rywali, a pod koniec drugiej połowy "popisał się" wyjątkową złośliwością - najpierw podciął Leo Messiego, a kiedy Argentyńczyk zwijał się z bólu, z premedytacją stanął mu na dłoń.

Inną, wartą odnotowania ciekawostką jest ta, że Pep Guardiola jako trener Barcy jeszcze nie przegrał na Santiago Bernabeu.