MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Autobusy będą dwa

Tomasz Krzymiński
PIOTR KOKORNIAK ma 36 lat, od ponad trzech lat jest dyrektorem SCK. W placówkach kulturalnych pracuje ponad 15 lat.
PIOTR KOKORNIAK ma 36 lat, od ponad trzech lat jest dyrektorem SCK. W placówkach kulturalnych pracuje ponad 15 lat. fot. Tomasz Krzymiński
Rozmowa z PIOTREM KOKORNIAKIEM, dyrektorem Sławskiego Centrum Kultury

B>- W lutym po raz pierwszy ruszacie z akcją "Kulturalny autobus". Na czym ona będzie polegała?
- Do tej pory instruktorzy jeździli na wieś i tam prowadzili zajęcia. Teraz, raz w miesiącu dzieci ze wsi w naszej gminie będą przywożone do SCK. Chcemy, żeby i one miały szansę skorzystać z zajęć kulturalnych. Na zakończenie odwieziemy wszystkich do domów.

- Młodzież będzie płacić za udział w zajęciach albo dojazd? - No właśnie nie. Pokrywamy wszystkie koszty związane z ich wizytą w SCK. Uczestnicy nie muszą zabierać ze sobą drugiego śniadania, bo dostaną u nas ciepły posiłek. Zapewniamy nie tylko rozrywkę, ale i wyżywienie oraz dojazd. Podstawowym problemem przy organizacji był transport dzieci, ale gmina użyczy nam autobusów. Zresztą przy okazji tej akcji możemy liczyć na wsparcie burmistrza, także finansowe.

- To akcja skierowana do dzieci ze wsi, w takim razie pokrzywdzeni mogą się czuć młodzi sławianie. - Rzeczywiście, w pierwszej kolejności zaplanowaliśmy przyjazd dzieci z miejscowości, gdzie nie ma sal wiejskich, a także z tych, których nie odwiedzają nasi instruktorzy. W dalszej perspektywie są dzieci z innych wsi. Drzwi SCK są także otwarte dla młodych sławian, z tym że oni będę musieli przyjść do nas sami. Liczymy, że w całej gminie zbierzemy dwa pełne autobusy młodzieży.

- No właśnie, nie boi się Pan, że akcja nie wypali. Na przykład rodzice w trosce o bezpieczeństwo dzieci nie będą chcieli, żeby dojeżdżały na wasze zajęcia? - W najbliższych dniach spotkam się z sołtysami. Dostaną harmonogram dojazdów, który mają przekazać rodzicom. Nasza akcja wpłynie pozytywnie na sprawy bezpieczeństwa. Dzieci cały czas będą miały opiekę. Jak tylko wsiądą do autobusu pracownicy SCK nie będą spuszczać ich z oczu. Projekt realizujemy wspólnie z policją i mamy obietnicę, że zorganizują profilaktyczne pogadanki na temat bezpieczeństwa.

- Jakie atrakcje, oprócz warsztatów w SCK, przygotowujecie? - Myślę, że najciekawsze będą spotkania z dziennikarzami, policjantami i politykami. Z wieloma już rozmawiałem i zapewniają, że nas odwiedzą. Cieszy mnie też fakt, że wiele osób chce nam pomagać i to bezinteresownie.

- Kiedy ruszacie z "Kulturalnym autobusem"? - Zaczynamy w sobotę 24 lutego. Autobus będzie zabierał dzieci raz w miesiącu, zawsze w ostatnia sobotę. Za wyjątkiem wakacji.

- Dziękuję.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska