Sołtysi mogą liczyć na pomoc

Sołtysi mogą liczyć na pomoc

(jm)

Gazeta Lubuska

Aktualizacja:

Gazeta Lubuska

Sołtysi mogą liczyć na pomoc

Nasz plebiscyt trwa do 20 kwietnia do 23.59 ©MoMorgan/sxc.hu

Władysław Wiktorski może liczyć na mieszkańców Łagodzina przy budowie dróg i chodników, a Katarzynie Szafraniec mieszkańcy Kwiatkowic pomagali przy budowie placu zabaw. Czy sołtysi będą mogli liczyć na pomoc także w plebiscycie?
Sołtysi mogą liczyć na pomoc

Nasz plebiscyt trwa do 20 kwietnia do 23.59 ©MoMorgan/sxc.hu

- Płytki chodnikowe już mamy. Czekamy tylko, aż zrobią nam kanalizację i będzie można kłaść chodniki. Choć mieszkają tu i starzy mieszkańcy, i młodzi napływowi, to na część z nich będę mógł liczyć bez problemu. Przy swoich domostwach chodnik zrobią na pewno. Przed laty wspólnie wybudowaliśmy już kilka dróg. Wyremontowaliśmy też razem kościół - mówi z uśmiechem sołtys Łagodzina, Władysław Wiktorski, gdy pytamy go o to, kiedy może liczyć na pomoc mieszkańców.
W naszym plebiscycie Sołtys Roku ma już jeden głos. By było ich więcej, wyślij SMS: soltys.312 pod numer 72069 (koszt wiadomości to 2,46 zł z VAT).

20 oczek to z kolei dorobek Katarzyny Szafraniec (SMS: soltys.283), która sołtysuje w Kwiatkowicach (gmina Bogdaniec). - Ludzie chętniejsi są do spotkań w świetlicy, ale i tak mogę liczyć na ich pomoc. W zeszłym roku wspólnie wyrównaliśmy teren, zasialiśmy trawę, by mógł powstać we wsi plac zabaw - mówi naszemu dziennikarzowi.

Nasz plebiscyt trwa do 20 kwietnia. Dla najpopularniejszych sołtysów mamy nagrody o wartości kilkuset złotych. Upominki i tytuł sołtysa roku otrzymają też ci, którzy zwyciężą w powiatach.


Oferty pracy z Twojego regionu

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nasze akcje

Wideo