Asy zielonogórskiego "Ekonomika"

  Asy zielonogórskiego "Ekonomika"

  Agnieszka Waligórska-Popiłka

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Asy zielonogórskiego "Ekonomika"

  ©fot. archiwum szkoły

  Młodzież naszej szkoły po raz kolejny przekonała się, że wysiłek wkładany w rozwijanie wiedzy i umiejętności przynosi wiele korzyści. Czworo uczniów otrzymało w 2008 roku stypendia naukowe i motywacyjne.
  Asy zielonogórskiego "Ekonomika"

  ©fot. archiwum szkoły

  fot. archiwum szkoły

  (fot. fot. archiwum szkoły )

  Podczas uroczystości zorganizowanej w Palmiarni w czerwcu Karolina Smółka (II i) i Artur Grela (IV a) zostali wyróżnieni za szczególne osiągnięcia w nauce Stypendium Prezydenta Miasta Zielona Góra.

  12 listopada Donald Tusk wręczył w Kancelarii Premiera Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Województwo lubuskie reprezentowała uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych - Karolina Smółka (II i).
  Należy podkreślić, iż w Warszawie doceniono nie tylko godne pozazdroszczenia oceny, ale i wzorowe zachowanie. Podobna ceremonia odbyła się tego samego dnia w Gorzowie Wielkopolskim. Stypendium Ministra Edukacji Narodowej przypadło w udziale Arturowi Greli (IV a), natomiast Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Annie Smolarek (III k).

  Karolina Smółka (II i) i Katarzyna Mogielska (IV b) odebrały 27 listopada w Teatrze Lubuskim Stypendia Urzędu Marszałkowskiego dla uczniów uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych.
  Prym wiodą w elitarnym gronie stypendystów Karolina Smółka i Artur Grela. Wszyscy uhonorowani uczniowie godnie promowali szkołę, uczestnicząc z powodzeniem w różnorodnych zawodach, turniejach, konkursach zarówno na szczeblu okręgowym, jak i ogólnopolskim, m.in. podczas Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, Olimpiady Przedsiębiorczości.

  Wszechstronne talenty asów Ekonomika, ich nieprzeciętny potencjał intelektualny, a przede wszystkim olbrzymia pracowitość przeobraziły się w zaszczytne i wymierne laury. Przyznane wsparcie przyczyni się z pewnością do realizacji marzeń i wskaże drogę pozostałym uczniom.  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo