Kocha jeździć konno

  Kocha jeździć konno

  (kas)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Asia kocha konie, kiedyś nawet na nich jeździła.

  Asia kocha konie, kiedyś nawet na nich jeździła. ©fot. Katarzyna Kozłowska

  - Asia trafiła do mnie przypadkiem. W tę wigilię minie osiem lat, od kiedy ją przywiozłam do domu po raz pierwszy. I została - opowiada pani Kazimiera z Zakęcia.
  Asia kocha konie, kiedyś nawet na nich jeździła.

  Asia kocha konie, kiedyś nawet na nich jeździła. ©fot. Katarzyna Kozłowska

  Asia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Kiedy miała dwa i pół roku, nie reagowała zupełnie na żadne bodźce. - Od tego czasu wiele się zmieniło. Asia codziennie uczęszcza na rehabilitację, chodzi do przedszkola. Niektórzy lekarze dają jej 95 procent szans, na to, że będzie chodzić - opowiada pani Kazimiera. Kiedy dziewczynka była mała, rodzina zauważyła, że uspakaja ją liczenie. Od tego czasu Asia chodzi też na zajęcia matematyczne.
  Jest też bardzo muzykalna, lubi tańczyć. Ale najbardziej na świecie kocha konie. - Uwielbia na nich jeździć. To jej bardzo pomaga. Jest cała szczęśliwa, kiedy zobaczy gdzieś konia. Niestety, teraz nie stać nas na terapię z tymi zwierzętami - żałuje opiekunka.

  Do Mikołaja rodzina ma więc przede wszystkim jedno życzenie - zajęcia hipoterapeutyczne. - Przydały by się także zabawki i kasety edukacyjne, zwłaszcza z zakresu matematyki - mówi pani Kazimiera.

  Asia lubi wodę. Kiedyś miała dmuchany basen, ale ktoś go zniszczył. W ogrodzie przydałby się też plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, bo na razie jest tylko huśtawka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo