Pochodzić brzegiem

  Pochodzić brzegiem

  Jarosław Janik

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Spacer szlakiem wokół miejskiego jeziora? Dlaczego nie. Miasto planuje rozbudować promenadę. Mieszkańcy i turyści już się cieszą.
  Miasto ma już promenadę w centrum. Teraz chce ją rozbudować od ul. Strzeleckiej do Gorzowskiej. Zdaniem urzędników, jest to teren nadbrzeżny, możliwy do zagospodarowania. - Planujemy wytyczyć ścieżki wokół jeziora oraz zbudować kładki nad wodą - mówi wiceburmistrz Amelia Pakosz.

  Jezioro trzeba wykorzystać

  Odcinek od ul. Strzeleckiej do Janowa jest już częściowo zagospodarowany. W przyszłym roku ruszą prace od plaży do Polany Leszka. Droga zostanie uporządkowana. Wzdłuż niej staną m.in. nowe ławki.

  Tylko pierwszy etap zagospodarowania parku pochłonie 1 mln zł. - Całość, łącznie z parkiem Delta, będzie kosztować 3 mln zł - mówi A. Pakosz.
  Właśnie przygotowywane są projekty. Zakończenie wszystkich prac zaplanowane jest na 2009-2010.

  Nie tylko nad jeziorem

  Mieszkańcy już się cieszą, licząc, że trakt wokół jeziora dorówna promenadzie w centrum Barlinka. - Ona jest bardzo ciekawa pod względem architektonicznym. Wygląda dużo ładniej niż poprzedni mostek - mówi Leszek Oleksy z ul. Jeziornej. Pomysł chwalą też hotelarze. - Dobrze, że miasto potrafiło wykorzystać walory jeziora - mówi pracownica pensjonatu położonego w pobliżu jeziora. Niektórzy jednak narzekają, bo od strony promenady nie wolno się kąpać, wędkowanie też jest utrudnione.

  Budowa szlaku wokół jeziora pociągnie za sobą inne inwestycje. Miasto przebuduje ul. Sportową i Polanę Leszka. Mieszkańcy doczekają się kanalizacji (instalacja zostanie doprowadzona z Krzynki). W planach są też drobne remonty nawierzchni dróg i chodników.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo