Skutki wypadku

  Tadeusz Krawiec

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Wczoraj cysternę wyciągały z rowu dwa dźwigi sprowadzone ze Szczecina

  Wczoraj cysternę wyciągały z rowu dwa dźwigi sprowadzone ze Szczecina

  Wczoraj przez kilkanaście godzin zablokowana była droga z Choszczna do Recza. Tyle czasu trwało wyciąganie z rowu cysterny z gazem.
  Wczoraj cysternę wyciągały z rowu dwa dźwigi sprowadzone ze Szczecina

  Wczoraj cysternę wyciągały z rowu dwa dźwigi sprowadzone ze Szczecina

  O wypadku pisaliśmy w ,,GL'' (,,Cud, że nie wybuchła''). W środę cysterna z 25 tys. litrów propanu-butanu zjechała z drogi po dwumetrowej skarpie, ścinając betonowy słup i zatrzymując się na drzewach.

  Klęli na objazd

  Dopiero wczoraj strażacy zabrali się za wyciąganie ciężarówki z rowu. - To wyjątkowo trudna i niebezpieczna akcja. Gdyby cysterna wybuchła, zmiotłoby wszystko w promieniu kilku kilometrów - tłumaczył asp. Jarosław Kaleta z PSP w Choszcznie. Strażacy musieli więc czekać na specjalistę, który miał zdecydować, w jaki sposób wyciągnąć auto.

  - Nie ma możliwości przetankowania gazu do drugiej cysterny i trzeba ją podnieść - zdecydowali wreszcie fachowcy. By poderwać 30-tonowego kolosa, ściągnięto ze Szczecina aż dwa dźwigi. Dopiero po południu cysterna stanęła na drodze. Kolejnych kilka godzin trwało opróżnianie ładunku. W tym czasie droga była zamknięta. Kierowców, którzy chcieli dojechać do Recza, policjanci kierowali na Stradzewo, Piasecznik i Suchań.

  Zdradliwe pobocze

  - To wyjątkowo niebezpieczna droga. Już niejedna ciężarówka leżała w rowie tylko dlatego, że ,,złapała'' pobocze - mówił Krystian Kuliński z Recza. Jego słowa potwierdził kierowca wozu bojowego straży Mariusz Miazga. - Najczęściej do wypadków dochodzi tu, gdy organizowane są objazdy. Miejscowi wiedzą, że pobocze jest miękkie, ale obcy mają problemy - mówił.

  Kierowca cysterny nie przyjął mandatu. Twierdzi, że gdyby pobocze było oznakowane, jechałby zdecydowanie ostrożniej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Tagi:

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo