Burmistrz zapewnia, że o nagrodach nie wiedział

  Burmistrz zapewnia, że o nagrodach nie wiedział

  Beata Igielska

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Kto prawidłowo rozwiązał krzyżówkę na ulotce wyborczej burmistrza, miał szansę wygrać wycieczkę do Paryża i na Ukrainę.
  Arkadiusz Piotrowski walczył podczas kampanii o czwartą kadencję. Wygrał w drugiej turze. W czwartek przed wyborami pełnomocnik jego kontrkandydata złożył na policji zawiadomienie o przestępstwie. Za niezgodne z prawem uznał ulotki wyborcze, jakie dzień wcześniej rozdawali zwolennicy Piotrowskiego i członkowie jego rodziny.

  Oprócz agitacyjnych treści jednodniówka zawierała krzyżówkę. Za odczytanie hasła "Piotrowski burmistrzem" można było wygrać wycieczkę do Paryża i na Ukrainę.

  To przez głupotę?

  Gdy wokół sprawy zrobiło się głośno, w internecie ukazało się oświadczenie Fundacji Kresowej Polonia z Wronek. Wynikało z niego, że to fundacja zorganizowała konkurs i ona ufundowała wycieczki. Skąd taki pomysł?

  - Przyznaliśmy panu Piotrowskiemu nagrodę za pomoc rodakom na byłych Kresach. Chcieliśmy dodatkowo podziękować. Nie sądziliśmy, że zrobi się z tego afera - tłumaczy prezes fundacji (nie zgodził się na podanie nazwiska). Dodaje on, że akcja fundacji nie ma nic wspólnego z wyborami. Dlaczego w takim razie w krzyżówce znalazło się wyborcze hasło? - To chyba przez głupotę - mówi prezes.

  Mówią, że nie wiedzieli

  O stanowisko w tej sprawie spytaliśmy A. Piotrowskiego. "Fundacja zamieściła ogłoszenie o konkursie i krzyżówkę bez mojej wiedzy" - napisał w odpowiedzi. Jak to możliwe, że nie wiedział, co będzie w jego ulotce? Jego pełnomocnik Kazimierz Dechnik twierdzi, że to fundacja przygotowała jednodniówkę.

  - My daliśmy tylko materiały wyborcze kandydata. Oczywiście widziałem ostateczną szatę, ale pan prezes zapewnił, że nagrody mają znikomą wartość, bo nie płaci za nie nasz komitet i nikt nie czerpie z tego korzyści- tłumaczy Dechnik. Dodaje, że nic nie wie o policyjnym dochodzeniu w sprawie ulotki.

  Prezes fundacji twierdzi, że ustalał treść jednodniówki z Dechnikiem. Czy zagraniczne wycieczki to drobne nagrody? Jego zdaniem tak. - Opłaca je polonia z Ukrainy i Francji. Dlatego uznaliśmy, że nie mają dużej wartości - mówi prezes. Prosi, by go już nie męczyć pytaniami, bo jest całą sprawą zaskoczony. - Chciałem dobrze - powtarza.

  Sprawę wciąż bada policja. - Pod nadzorem prokuratury jest prowadzone dochodzenie w sprawie o przestępstwo z art. 202 b ustawy o ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw. Na razie przesłuchiwani są świadkowie. Nikomu jeszcze nie postawiono zarzutów - mówi Beata Gromadecka, rzeczniczka komendy powiatowej w Międzyrzeczu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo