Nie po kolei

  Dariusz Chajewski

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Dlaczego PKP likwidują nam kolejne pociągi? Bo nie chcemy nimi jeździć. Dlaczego nie lubimy kolejowych wagonów? Bo kupujemy sobie samochody. Dlaczego...

  W piątek można było bezpłatnie przejechać się szynobusem, który przez cały dzień przemierzał szlaki południa naszego województwa. Wszystko po to, aby przekonać Lubuszan, że naszemu nowemu marszałkowskiemu pojazdowi można zarzucić wszystko oprócz tego, że jest niewygodny, nienowoczesny, niepunktualny...

  I wszystko byłoby w porządku gdyby jeszcze o tych bezpłatnych przejazdach poinformowano potencjalnych pasażerów. Media o tym kursie dowiedziały się w przeddzień późnym wieczorem. Wiadomości o tym przejeździe próżno było szukać w kolejowej informacji. Stąd potencjalni klienci kolejarzy od rana bombardowali nas pytaniami, gdzie to cudo na torach można zobaczyć i do niego wsiąść.

  I jak tutaj się dziwić, że pasażerowie nie ufają kolei, skoro wszystkimi kołami tkwi ona w latach 70., gdy wszyscy byliśmy uzależnieni od kolejarskich kaprysów. O to, by pokazać nam, że pieniądze podatników nie idą w błoto, powinni zadbać także urzędnicy marszałka.

  Przy takich porządkach trzeba mieć chyba nie po kolei, aby uwierzyć, że PKP się zmieniła.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Tagi:

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo