Telefon Zaufania

  (kali)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Dyżury przy telefonie, który jest dedykowany ofiarom, sprawcom i świadkom agresji, pełnią psycholodzy, pedagodzy i inni specjaliści.
  W ramach kampanii ,,Szkoła bez przemocy" w woj. lubuskim Telefon Zaufania obsługiwany jest przez osoby z Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Zielonej Górze. Na numer 0 801 17 17 02 mogą dzwonić uczniowie, rodzice, nauczyciele i inne zainteresowane pomocą ofiarom, sprawcom świadkom przemocy oraz jej powstrzymaniem osoby. Jak w przypadku innych telefonów zaufania, tak i naszego, obowiązuje zasada dochowania dyskrecji przeprowadzanych rozmów. Telefon działa od poniedziałku do soboty włącznie, przez pięć godzin dziennie, a mianowicie od 12.00 do 17.00.

  Dyżurnymi telefonu są osoby umiejące słuchać, empatyczne, odpowiedzialne za słowo, posiadające umiejętność radzenia sobie z trudną sytuacją.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo