Jutro będzie u nich Dzień Uprzejmości

  Jutro będzie u nich Dzień Uprzejmości

  (big)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Nad planszą promującą bezpieczną szkołę pracowała cała klasa Va

  Nad planszą promującą bezpieczną szkołę pracowała cała klasa Va ©fot. Beata Igielska

  Czy warto być uprzejmym? Dlaczego nie wolno przeklinać, bić kolegów i biegać podczas przerw? To tylko część pytań, na które systematycznie odpowiadają uczniowie klasy Va z Zespołu Edukacyjnego.
  Nad planszą promującą bezpieczną szkołę pracowała cała klasa Va

  Nad planszą promującą bezpieczną szkołę pracowała cała klasa Va ©fot. Beata Igielska

  - Cała szkoła bierze udział w akcji zwalczającej przemoc, ale nasza klasa dodatkowo ułożyła własny program. Na każdej lekcji wychowawczej omawiamy problemy związane z bezpieczeństwem i przy okazji dobrze się bawimy - mówi wychowawczyni Mariola Tul.

  Jej uczniowie chętnie opowiadają o nowych zwyczajach w klasie. - W środy zawsze obchodzimy Dzień Uprzejmości. Ale miłym i grzecznym powinno się być cały czas - mówi Serafina Milewicz. Co dzieje się z tymi, którzy rozrabiają?

  - W piątek ostatnią lekcję mamy z naszą panią. Wtedy jest podsumowanie tygodnia. Mówimy, co zrobiliśmy dobrego i kto ma jakie grzeszki. Gdy ktoś był niegrzeczny, musi przeprosić - tłumaczy Aneta Gruszczyńska. Uczniowie i wychowawczyni przyznają, że odkąd zaczęli pracować nowymi metodami, w klasie zrobiło się spokojniej.

  - Dzieci uwielbiają robić plakaty i wspólne projekty promujące naszą akcję. Chętniej wypowiadają się na forum i stają się bardziej otwarte na to, co dzieje się wokół - mówi M. Tul.

  Na jednej z ostatnich lekcji uczniowie przygotowali wystawę prac, którą umieścili na korytarzu. - Narysowałyśmy jak ładnie się bawić i czego nie wolno robić - mówią Ola Mocarska i Agata Ciechanowicz. - W szkole musi być bezpiecznie, żeby nic nikomu się nie stało i żeby rodzice się o nas nie martwili - dodaje Krzysiu Szych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo