Artysta od zwierząt

  Artysta od zwierząt

  (włod)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  - Mieszkam w puszczy i dzikie zwierzęta mam blisko - tłumaczy Henryk Pieluszczak z Trzebicza. Przyroda jest tematem jego prac.
  Od 20 lat rysuje, maluje, rzeźbi, a nawet tworzy oryginalne pisanki.

  Zamiłowania artystyczne odziedziczył po matce. W szopce obok domu urządził sobie pracownię, żeby nie przeszkadzać rodzinie. Tam maluje, rysuje i rzeźbi w drewnie oraz kamieniu. Ostatnio sporo czasu poświęca na wydrapywanie pisanek.

  - Skorupa jaja ma owalny kształt i trzeba bardzo uważać, żeby zachować odpowiednie proporcje wydrapywanych postaci - mówi artysta. Na pisankę z jaja gęsiego poświęca przeważnie 10-12 godzin, na strusią dwa razy więcej.

  Część swoich prac sprzedaje, część rozdaje znajomym i zostawia sobie. Wizerunki zwierząt tworzy z pamięci, choć czasem pomaga sobie fotografiami czy rysunkami. Swe prace wiele razy prezentował w muzeum w Drezdenku, Gorzowie i Bogdańcu. Wystawy miał też w Niemczech. Przy okazji udało mu się sprzedać kilka prac, a każdy grosz się dla niego liczy. Ma bowiem niewielką rentę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo