Życiowa mądrość

  Życiowa mądrość

  BEATA IGIELSKA 0 603 83 42 47 bigielska@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Podstawówka w Skwierzynie od września realizuje program profilaktyczno-wychowawczy zainspirowany naszą kampanią.
  Program pod hasłem "W mojej szkole koniecznie musi być bezpiecznie" opracowały szkolny pedagog Maria Materna i psycholog Ewa Raciborska. - Nad promocją przyjaznych zachowań i eliminacją agresji aktywnie pracujemy od dwóch lat. Akcja "Szkoła bez przemocy" zachęciła nas do nowych działań, w które włączą się wszyscy nauczyciele oraz rodzice - mówią autorki.

  Życiowa mądrość

  W szkole, wzorem ubiegłych lat, odbędą się liczne konkursy plastyczne i literackie.
  - Będziemy poprzez takie metody skłaniać dzieci do refleksji nad potrzebą poczucia bezpieczeństwa, przyjaźni, niesienia pomocy słabszym. Będą też konkursy na mądrego ucznia. Uczestnicy będą musieli wykazać się nie tylko podręcznikową, ale i życiową mądrością - mówi M. Materna. Wciąż odbywają się dyżury szkolnych mediatorów. Rok temu E. Raciborska przeszkoliła grupę uczniów, którzy samodzielnie lub z pomocą opiekunek rozwiązują konflikty między rówieśnikami.

  Pomogą też rodzicom

  Na lekcjach wychowawczych już realizowane są scenariusze lekcji zachęcające do przeciwstawiania się agresji, pomagania innym i asertywności. Wkrótce ruszą zajęcia terapeutyczne dla uczniów z problemami emocjonalnymi. Poprowadzą je wychowawcy i psycholog. - W planach mamy też szkolenia nauczycieli i zajęcia dla rodziców, którzy nie radzą sobie ze swoimi pociechami. W ubiegłym roku takie warsztaty cieszyły się sporym powodzeniem. Część uczestników wciąż utrzymuje z nami kontakt i przychodzi po rady - mówi M. Materna.
  Autorki projektu są pełne entuzjazmu. - Po dwóch poprzednich całorocznych akcjach w szkole prawie zniknęły bójki. Jest też mniej innych agresywnych zachowań - mówią.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo