EUGENIUSZ KURZAWA 0 68 324 88 54 teren@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Co lepsze, w przypadku wyborów burmistrzowsko-wójtowskich, jedna tura wyborów czy dwie? Z punktu widzenia demokracji lepsze wydają się dwie tury, gdyż obywatele mają szansę dobrze poznać kandydatów, a zatem wybrać najlepszego. Natomiast z punktu widzenia nas, jako wyborców, za których pieniądze odbędzie się tu i ówdzie druga tura, chyba korzystniej jeśli szef gminy przejdzie od pierwszego razu. Mniej wydamy na igrzyska. Ale czy na pewno? Głowy bym nie dał.
  Kiedyś miałem okazję rozmawiać z szefem polskich monarchistów, nazwisko pominę. Przekonywał mnie, iż wybory to - uwaga - kubeł pomył wylewanych co cztery lata (albo i częściej) na głowę społeczeństwa. Dlatego lepiej zastąpić władców pochodzących z elekcji - monarchią.
  Przyglądając się kampaniom wyborczym, zwłaszcza ostatnim prezydenckim czy sejmowym, zacząłem się nawet zastanawiać czy ów monarchista nie ma racji. Jednakże, znając nieco historię, pomyślałem sobie tak: a co będzie jeśli wybierzemy sobie nieusuwalnego władcę idiotę? I na dodatek idiotyzm przejdzie na jego królewskich potomków?

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Tagi:

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo