Wymalowali nagrody

  PIOTR JĘDZURA 0 68 324 88 13 pjedzura@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Do gimnazjum nr 3 nadeszły dobre wiadomości z Rybnika, Torunia i Czech. Uczennice ze szkolnego koła plastycznego znów wygrały!
  - To dla mnie wielka radość - mówi opiekunka i założycielka koła Teresa Berendt-Klechamer. Nagrodzeni i wyróżnieni też nie kryją radości. Malując nie spodziewali się, że aż tyle prac zostanie dostrzeżonych przez konkursowe jury.

  Wymalowali nagrody

  Pierwsza informacja dotyczy 6. międzynarodowego konkursu plastycznego w Rybniku "Rembrandt czarodziej światła". Nagrodzona została Dominika Lis, a wyróżnienia zdobyły prace Basi Janusz, Dominiki Ranosz, Ewy Smolarczyk, Alicji Prochery i Michała Obały.

  Druga dobra wiadomość przyszła z Torunia z ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. "Moja przygoda w muzeum". Nagrody zdobyli Kamila Wasik, Joanna Oryszewska, D. Lis i Kuba Wolski.

  Trzecia informacja nadeszła z Czech - z 34. międzynarodowego konkursu plastycznego. Tam nagrodzono prace E. Smolarczyk, Joanny Matuszewskiej i Barbary Jarmołowicz.

  Nie sposób się nudzić

  Zajęcia w kole malarskim w gimnazjum nr 3 odbywają się nieprzerwanie od 1991 r. Wtedy to plastyczka T. Berendt-Klechamer uruchomiła koło, chcąc zachęcić młodzież do malowania i tworzenia. Dziś w grupie jest na stałe ok. 36 uczniów. Jednak przez pracownię przewija się ich dużo więcej.

  T. Berendt-Klechamer wysyła prace swoich podopiecznych na różne konkursy plastyczne. I nie jest tajemnicą, że gdzie nie pojadą prace, to zawsze są nagradzane lub wyróżniane. Mówi się już, że nie ma konkursu bez wygranej uczniów z koła w gimnazjum nr 3.

  Młodzi artyści zapewniają, że malowanie to ich hobby i pasja. Ale nie tylko. D. Ranosz nie ukrywa, że z malowaniem wiążą się jej plany. - Chciałabym studiować architekturę - mówi.

  - To doskonałe zajęcia i w dodatku sposób na ewentualna nudę - dodaje najstarsza uczestniczka malarskich spotkań E. Smolarczyk.

  Uczestnicy zajęć cieszą się z możliwości malowania pod okiem pani Teresy. - To rozwija zainteresowania, dlatego zapraszamy osoby siedzące na ławkach na zajęcia plastyczne - mówi D. Lis.

  Spotkania z plastyką odbywają się we wtorki w godz. 14.30-15.30 i czwartki w godz. 14.30-16.00. Przyjść na nie może każdy uczeń, który ma chęć nauczyć się malować. O tematy do malowania zadba T. Berendt-Klechamer.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo