(drez)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Ani pościg, ani sześć strzałów nie zmusiło Władysława R. do zatrzymania auta i poddania się kontroli drogowej w Drezdenku. Zatrzymała go dopiero... skarpa. Później z rąk policji mężczyznę próbował odbić syn i kilku osiłków!
  W niedzielę wieczorem policjanci patrolujący ulice Drezdenka zauważyli opla astrę. Za kierownicą siedział 40-letni Władysław R., który ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, w aucie były też dwie inne osoby.

  Opel ruszył do ucieczki. Policjanci włączyli koguta i pognali za nim. Dawali znaki, by się zatrzymał. - Kierowca dalej uciekał, zajeżdżał drogę i próbował zepchnąć radiowóz do rowu - opowiada Andrzej Węglarz, rzecznik strzeleckiej policji. Wtedy jeden z policjantów sześć razy strzelił w powietrze. - Kierowca realnie zagrażał zdrowiu i życiu swoich pasażerów i policjantów - tłumaczy rzecznik.

  W lasach nieopodal Zagórza i Radowa, kierowane przez Władysława R. auto uderzyło w skarpę. Kierowca wysiadł i zaczął biec do lasu! W samochodzie została jego żona i 14-letnia córka. Jeden z policjantów ruszył w pościg i po kilkuset metrach dogonił zbiega.

  W tym czasie na miejsce zdarzenia przyjechał syn zatrzymanego i jego trzej koledzy. Grozili policjantom i próbowali odbić Władysława R. Patrol wezwał pomoc. Dopiero kolejni policjanci zdołali uspokoić osiłków. Gdy mundurowi odprowadzali do radiowozu syna pijanego kierowcy, ten uderzył jednego z funkcjonariuszy. Dziś cała czwórka usłyszy zarzuty. Jednemu za czynną napaść na policjanta grozi 10 lat więzienia. Pozostali odpowiedzą za groźby wobec policjantów.

  Z ustaleń policji wynika, że Władysław R. prowadził po pijanemu. Nie zbadano go jednak alkomatem, tylko pobrano mu krew. Mężczyźnie grożą trzy lata więzienia i grzywna.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Tagi:

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo