Urodziny gonią urodziny

  Urodziny gonią urodziny

  ALICJA JARNO 0 95 722 57 72 ajarno@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Odział położniczy barlineckiego szpitala jest ostatnio oblegany. Wybierają go mieszkanki, ale też panie z Nowogródka, Myśliborza, a nawet Gorzowa.
  - Zdecydowałam się urodzić tu moje drugie dziecko, ponieważ opieka jest bardzo dobra - mówi Kinga Ablewicz z Nowogródka, mama maleńkiej Wanessy.

  Urodziny gonią urodziny

  Oddział położniczy Powiatowego Szpitala w Barlinku cały czas notuje wzrost liczby urodzeń. Rocznie przychodzi tu na świat ponad 500 dzieci. - Nasz oddział jest mały, ale przyjazny pacjentkom, dlatego przyjeżdżają do nas kobiety z okolic Myśliborza, z części południowej woj.
  zachodniopomorskiego, a także z północnej części lubuskiego, np. z Gorzowa - mówi dyrektor szpitala Ryszard Mitke. Nie ukrywa, że dzięki temu oddziałowi nie grozi zamknięcie (planowana reforma zdrowia zakłada likwidację oddziałów, gdzie jest mniej niż 500 porodów).

  Panie chcą tu wracać

  Porodówka nie jest ekskluzywnie urządzona, ale to paniom nie przeszkadza. - Gdy zbliżał się termin porodu, miałam być przewieziona do wojewódzkiego szpitala w Gorzowie - opowiada Edyta Gutowska ze Stawu, szczęśliwa mama kilkudniowej Oliwii. - Jednak uparłam się, żeby urodzić właśnie tu i jestem zadowolona - zapewnia.

  Inne mamy bez chwili namysłu wyliczają zalety barlineckiego szpitala. - Pacjentka otoczona jest staranną opieką, a noworodek cały czas spędza przy matce. Nie ma też rygorystycznych przepisów co do odwiedzin. Jest nowoczesny ultrasonograf i kardiografy - stwierdzają.

  Ordynatorka Maria Jaworska dodaje: - Staram się dobierać przeszkolony personel, który wie, jak się zachować wobec pacjentek. Z kolei dyr. Mitke mówi o dobrej atmosferze. - Ona sprawia, że panie chcą do nas wracać - uśmiecha się szef szpitala.

  Barlinecka porodówka jest tak popularna, że już wkrótce konieczna będzie jego rozbudowa. Szpital chce na to zdobyć unijne pieniądze.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo