(hak)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Działa w Zielonej Górze kapela, która jeździ z koncertami po Europie, a płyty sprzedaje nawet w USA!
  Zespół, o którym mowa powstał w 1991 r. w Zielonej Górze. Na początku występował pod szyldem Mortuary, a w 1995 r. zmienił nazwę na Supreme Lord. Do 2000 r. grupa nagrała kilka taśm demo, które zebrały wysokie noty w fachowych czasopismach muzycznych. Efekt? W 2003 r. Supreme Lord nagrali dla brytyjskiej firmy Conquer Records album "X99.9 Kill Your Enemies", który trafił do dystrybucji w Polsce przez Universal Music oraz w USA przez Ibex Moon Records.

  Do tego zespół kilkakrotnie najeżdżał Europę w ramach tras koncertowych i to w towarzystwie największych gwiazd - jak to określa lider, wokalista i basista Reyash - muzyki ekstremalnej, takich jak: Vader, Behemoth, Yattering, Incantation. Grupa dała też mnóstwo pojedynczych koncertów, występowała na festiwalach, m.in. na największej w Polsce imprezie metalowej - Metalmanii 2005. Supreme Lord supportował Morbid Angel w Warszawie, a Samael w Londynie.

  W niedzielę o 19.00 Supreme Lord da jubileuszowy koncert w klubie 4 Róże dla Lucienne. Jego gośćmi będą: Monastery, Throneum i Bestiar.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Tagi:

  Komentarze (1)

  kiler

  Wszystkie komentarze (1) forum.gazetalubuska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo