www.96.3h.pl

  EUGENIUSZ KURZAWA

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Utworzenie klubu motocyklowego nie jest prostą sprawą. To grupa osób dbających o styl, zasady i trzymających się razem.
  - Klub motocyklowy z Łagowa, najstarszy w okolicy, liczy 29 członków - opowiada Zenon Łodyga, jeden z inicjatorów utworzenia podobnego stowarzyszenia. - Jego członkowie zostali zaproszeni na festyn Regionu Kozła do Babimostu. Ilu przyjechało? 29, czyli wszyscy.
  Rozmowy o powołaniu kolejnego klubu trwają już dość długo. - Bo nie może być tak, że utworzymy coś, co się szybko rozsypie - wyjaśnia Z. Łodyga, właściciel potężnej yamahy.
  W Zbąszyniu i Regionie Kozła jest kilku właścicieli podobnych maszyn, droższych zresztą niż niejeden samochód. Jeżdżą razem, spotykają się na zlotach, ale to nie jest to, co prawdziwy klub z godłem, zasadami, statutem.

  www.96.3h.pl

  Na stronie internetowej www.96.3h.pl można znaleźć informacje o klubie Łagów 96 MC Poland. To klub - matka mający oddziały w Zielonej Górze, Radomiu i Wejherowie. Prezydentem Łagowa 96 (stowarzyszenia założonego w 1996 r.) jest Piotr Łozowicki z Rzepina.
  - Świat dzieli się na trzy grupy -wyjaśnia prezydent. - Na ludzi, którzy jeżdżą, bo chcą jeździć, i to są nasi niezrzeszeni przyjaciele, na tych, co jeżdżą kiedy świeci słońce, i na ludzi z pasją, mających ciągoty do bycia we wspólnocie.
  Z rozmowy z P. Łozowickim wyłania się tajemnicza (na stronie internetowej wszyscy członkowie wymienieni się wyłącznie z imion), hermetyczna, ale i sympatyczna grupa pasjonatów, do której niełatwo trafić. Słowem: elita.

  Kilka dróg

  - Mają kilka dróg - mówi prezydent o ludziach ze Zbąszynia. - Mogą jeździć jako niezrzeszeni, mogą istnieć jako tzw. free-grupa, mogą też przyjść do nas, ale nie będą od razu przyjęci. Procedura jest skomplikowana i długa. Nie chcemy ludzi przypadkowych, nie uznających zasad klubowych.
  - Mieliśmy spotkanie z grupą z Łagowa, mamy spotkać się po raz kolejny - mówi Z. Łodyga.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo