(kf)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Do końca października miał zakończyć się remont al. Konstytucji 3 Maja, ulic: Stromej, Wrocławskiej i Zacisze. Roboty potrwają dłużej.
  Alicja Makarska, szefowa wydziału inwestycji w magistracie chciała też, by firma Verdie sp. z o. o. zakończyła wreszcie prace na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Staszica - przypomnijmy że tutaj pierwszym terminem był 15 sierpnia.

  - Prace na ul. Stromej potrwają do 8 listopada. I nie z winy drogowców, ale z powodu zbyt późno zakończonego remontu kanalizacji - przekonuje A. Makarska. - Przedłużą się też roboty na al. Konstytucji 3 Maja i Wrocławskiej. I znów nie przez budowlańców, ale ze względu na zapadliska w jezdni. Tutaj przedłużyliśmy termin do 18 listopada.

  Jednak ul. Stromą już od soboty można jechać w obu kierunkach, a roboty skoncentrowano na poboczach. Na ul. Zacisze ruch dwukierunkowy przywrócono w niedzielę, ale i tu trwa budowa chodników.

  W niedzielę najgorzej było na al. Konstytucji 3 Maja. - Około godziny 14-tej musiałem zatrzymać auto na wysokości kina Wenus, aby pokonać kałużę, która zalegała na drodze - skarży się Rafał Demski. - Jak wiemy to był największy problem na tym odcinku alei i po remoncie znów się ujawnił.

  - W niedzielę nie tylko na alei Konstytucji stała woda - wyjaśnia A. Makarska. - Wszędzie tam, gdzie są jakieś niecki a w sąsiedztwie drogi rosną drzewa. Wszystko przez intensywne deszcze i liście, które pozatykały kratki ściekowe.

  - Miasto powinno mieć odpowiednie służby, które na wypadek ulewy usuwają liście z kratek ściekowych - uważa Piotr Rafa z firmy SAN-BUD. - W poniedziałek zaczęliśmy kłaść asfalt na Wrocławskiej i chcemy zakończyć roboty na jezdni do końca tego tygodnia. Wtedy też odblokujemy skrzyżowanie z aleją Konstytucji 3 Maja. Na dzisiaj zaś drogowcy zapowiedzieli zakończenie prac na skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo