(niko)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Prezydent Gorzowa Tadeusz Jędrzejczak nadużył zaufania radnych i mieszkańców - uznała wczoraj Rada Miasta.
  Chodzi o ujawnioną przez nas wczoraj sprawę. W tekście ,,Za pieniądze podatnika’’ napisaliśmy, że miasto wydało 50 tys. zł na specjalne wydanie ,,Gorzowskich Wiadomości Samorządowych’’. Kolorowe pismo opiewające sukcesy prezydenta trafił we wtorek na wycieraczki gorzowian.

  Jędrzejczak ponownie ubiega się o urząd, jest też kandydatem na radnego. Z inicjatyw opozycyjnego klubu PiS rada uznała więc wczoraj, że ,,wykorzystując publiczne pieniądze na wydanie GWS w formie materiału wyborczego nadużył zaufania radnych i mieszkańców’’.
  W pierwotnej wersji uchwały był też apel do prezydenta, aby jego komitet wyborczy zwrócił miastu pieniądze za ,,propagandową’’ gazetę, ale PiS nie przekonał do tego zapisu radnych SdPl. Przeciwko uchwale w ostatecznym brzmieniu głosował SLD.

  Jędrzejczak nie komentował zarzutów radnych. Bronił go sekretarz miasta Ryszard Kneć:
  - Cztery lata temu też wydaliśmy podobne pismo. Opozycja nas za to krytykowała, ale sąd stwierdził, że mieliśmy do tego prawo. Mieszkańcy powinni wiedzieć, jak są wydawane publiczne pieniądze.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Tagi:

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo