(kurz)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Ponad 20 rodzin z listy komunalnej dostało mieszkania przy ul. Kolejowej 3.
  Wyremontowane przez gminę mieszkania przy Kolejowej to efekt porozumienia między samorządem lokalnym i Zakładem Gospodarowania Nieruchomościami PKP. Chodziło o przejęcie tego gmachu za długi, jakie wobec gminy ma kolej. Sprawa formalnie jeszcze jest dopinana, ale - jak mówią w ratuszu - na dniach ma być zamknięta.

  - Nie jest łatwo rozmawiać z koleją. Od 2003 roku samorząd prowadził korespondencję z zakładem nieruchomości dotyczącą przejęcia budynku - przypomina burmistrz Andrzej Rogoziński.
  Wreszcie 16 czerwca 2005 r. została podpisana umowa najmu między miastem a Nieruchomościami na budynek socjalno-warsztatowy. Były to kiedyś biura PKP, warsztaty, kotłownia, magazyny odzieży i salka szkoleń. Gmach stoi tuż przy torach, więc w końcowej fazie niedawnego remontu trzeba było postawić płot - siatkę odgradzającą gmach od torowiska.

  - Przy podpisaniu umowy dzierżawnej od razu uzyskano od kolei pozwolenie modernizacji obiektu - dodaje Barbara Matuszczak z urzędu miejskiego. Chodziło o to, żeby zanim gmina definitywnie dogada się z koleją co do własności, ruszył remont i ludzie nie czekali na mieszkania z powodu "papierków". I to był dobry pomysł, bo gdy w zeszłym tygodniu lokatorzy dostali decyzje o najmie mieszkań, sprawy własnościowe jeszcze nie były zakończone.

  Cały gmach został zmodernizowany przez firmę Bogdana Grześkowiaka. Szybko podłączono prąd, gaz, kanalizację, wodociąg, centralne ogrzewanie. Wymieniono część stolarki okiennej, drzwi, postawiono nowe ścianki działowe, wydzielając tym sposobem 22 mieszkania.

  - Każde jest oddzielnie opomiarowane, co oznacza, że gdyby jeden z lokatorów nie płacił za wodę lub gaz, to tylko on zostanie odcięty od zasilania - zaznacza B. Matuszczak. Lokatorzy przed ukończeniem prac dostarczyli wykonawcy kuchenkę gazową i piec c.o. na gaz. I nie musieli się martwić podłączeniem.

  - Teraz każdy będzie wykończał swój lokal według uznania - dodaje burmistrz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo