Nie jest taka zła

  TADEUSZ KRAWIEC

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Mieszkańcy skarżą się na złą jakość wody - Wszyscy zapewniają, że woda jest dobra a tymczasem strach patrzeć na to, co płynie z kranów - alarmują.
  Pani Bogumiła z ul. Wolności pokazuje domowy filtr do wody oblepiony ciemną mazią. - Kiedyś zmieniałam go co kilka miesięcy. Teraz muszę co kilka dni - narzeka. - Ceny za wodę mamy nowe, ale jej jakość się nie poprawia, choć nam to obiecywano. Mało tego, coraz częściej się zdarza, że ciśnienie jest zbyt niskie albo w ogóle nie ma wody - dodaje pan Adam z ul. Kościuszki.

  Nie jest taka zła

  Magdalena Król z choszczeńskiego sanepidu potwierdza, że mieszkańcy zgłaszają problemy z wodą, choć nie zdarzyło się, żeby musiała zakazać jej używania.
  Z kolei pracownicy choszczeńskich wodociągów zapewniają, że powodów do narzekań nie ma. - Od lutego nie chlorujemy wody. Używamy za to środka, który nie tylko ją uzdatnia, ale też pozwala utrzymać w lepszej kondycji sieć wodociągów - tłumaczy kierownik Antoni Czachowicz. Nie chce słuchać uwag, że sieć jest przestarzała i powinna być wymieniona.

  Znikająca woda

  Potwierdza to natomiast Ireneusz Gąsiorek, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, któremu podlegają wodociągi. - W tej chwili najgorsze jest to, że nie do końca wiemy, gdzie się podziewa nasza woda. W sieci jest wiele przyłączy, o których nie mamy zielonego pojęcia i najczęściej dowiadujemy się o tym, przy okazji jakiejś awarii. Tak czy inaczej za wszystko płacą mieszkańcy - mówi prezes Gąsiorek. Dlatego zamierza on uruchomić system, który kontrolowałby, dokąd trafia woda. Potem chce szukać sponsora, który sfinansowałby wymianę całej sieci.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Tagi:

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo