(sc)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Byli wojewodowie gorzowscy Jerzy O. i Zbigniew P. zostali wczoraj uniewinnieni od zarzutu działania na szkodę upadłego Stolbudu.
  Oskarżeni byli głównymi akcjonariuszami upadłej trzy lata temu fabryki. Pracę straciło wtedy 200 osób. Prokurator zarzucił im, że w wyniku operacji finansowych między bankrutującym Stolbudem a założoną przez siebie spółką Okstar odzyskali dużą część swoich pieniędzy. Odbyło się to kosztem pozostałych wierzycieli, którzy nie doczekali się spłaty należności. W maju tego roku Sąd Rejonowy uniewinnił byłych wojewodów, ale zażalenie złożył prokurator. Wczoraj sąd apelacyjny utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji. Zmienił też wyrok wobec byłego dyrektora oddziału ZUS w Gorzowie Tadeusza H. Odpowiadał on za wystawienie Stolbudowi nieprawdziwego zaświadczenia, że fabryka nie zalega ze składkami na ZUS. W czerwcu sąd uznał winę Tadeusza H., ale postępowanie warunkowo umorzył na rok próby. Odwołał się od tego jego adwokat i sąd apelacyjny postępowanie umorzył z powodu znikomej szkodliwości społecznej czynu. Oba orzeczenia są prawomocne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Tagi:

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo