DARIUSZ BROŻEK 0 95 742 16 83 dbrozek@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  - W niewielkiej wsi też można rozwijać talenty i zainteresowania - zapewniają dzieciaki z Radgoszczy. - My to robimy!
  W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej działa kółko plastyczne. Zaczęło się od tego, że przed rokiem Ryszard Krajewski zorganizował dla miejscowej dzieciarni plener malarski. Zaprosił nawet artystów z Międzychodu Waldemara Kachela i Jerzego Gackowskiego, którzy uczyli dzieci abecadła plastyki. - Dowiedziałam się wtedy, jak należy łączyć kolory, żeby się nie gryzły. I zainteresowałam się malarstwem - opowiada Sandra Ćwiklińska.
  Plener się skończył, ale dzieci chciały rozwijać swoje zainteresowania. Pomogli im miejscowi strażacy, którzy udostępnili małym artystom remizę. - Mamy tu nawet własną galerię. Spotykamy się w soboty i niedziele. I doskonale się przy tym bawimy - mówi Lidia Poraszka.
  W kole malarskim jest prawie 20 dziewcząt i chłopców. To większość dzieci mieszkających w tej puszczańskiej wsi. Najmłodsza artystka ma 11 lat, najstarsza - 17. Niektóre z nich marzą o artystycznych karierach i wystawach w renomowanych galeriach, ale większość traktuje zajęcia jako dobrą zabawę. - Bardzo lubię rysować i malować. W czasie plenerów i zajęć w remizie poznałam między innymi tajniki perspektywy. To bardzo ważne - dodaje Karolina Krajewska.
  Farby, bloki i inne materiały kupują miejscowi sponsorzy.
  - Te plenery i galeria to świetny pomysł. Lepiej niech nasze pociechy malują, niż mają psocić z nudów. Dlatego wszyscy dorośli starają się im pomagać w miarę swoich możliwości. I kto wie, może któreś z nich zostanie znanym malarzem - mówi Bolesław Ligęcki z OSP w Radgoszczy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo