(tok)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Niebawem Sława pojawi się na bluesowej mapie kraju. Dwóch miłośników tej muzyki, Lech Bekulard i Jacek Łapiński, przygotowują ogólnopolski festiwal.
  - Tu jest doskonały klimat i znaleźli się ludzie, którzy chcą ściągnąć nad jezioro dobrego bluesa - przekonuje L. Bekulard.
  Festiwal ma odbywać się na terenie ośrodka Wratislavia w Radzyniu. - Już od kilku lat w ośrodku organizujemy wieczorne koncerty - opowiada jego właściciel J. Łapiński. - Chcieliśmy zacząć od dwóch, góra trzech zespołów. Kiedy zaczęliśmy planować, wyszło, że zrobimy wielką imprezę.
  Już wiadomo, że "Las, woda i blues" ma ruszyć w maju. Pierwszego dnia dziesięć zespołów wystąpi w konkursie. Oceniać je będą dziennikarze muzyczni. Po konkursie zagrają: Black & Blues oraz Slide Band. - Choć jeszcze nie zdążyliśmy nigdzie ogłosić, że szukamy chętnych do konkursu, już mamy pięciu chętnych - mówi L. Bekulard.
  Drugiego dnia na scenie mają pojawić się gwiazdy. Jako pierwszy wystąpi laureat dnia poprzedniego oraz czołówka polskiej sceny bluesowej. Highway, Ścigani, Obstawa Prezydenta, Boogie Boys i JJ Band.
  Nim ruszy właściwy festiwal, przez tydzień, co wieczór, prezentować się będą mniej znane grupy bluesowe. Imprezie będzie towarzyszył zlot motocykli. - Być może zjadą się miłośnicy starych samochodów - dodaje J. Łapiński
  Festiwal ma odbywać się w lesie. - W zagajniku tuż obok ośrodka. Specjalnie na potrzeby festiwalu wybudujemy scenę - zapewnia szef Wratislavii. Pomysłodawcy przekonują, że impreza w Radzyniu nie będzie jednorazowa. - Chcemy na dłużej wpisać się na bluesową mapę Polski - zapewniają.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Tagi:

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo