Paraliż w centrum

  DARIUSZ BROŻEK 095 742 16 83 dbrozek@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Rozpoczął się remont ul. 30 Stycznia. Aż do połowy lipca kierowcy będą mieć problemy z przejechaniem przez centrum.
  Przecinająca miasto 30 Stycznia to jedna z najdłuższych i najbardziej ruchliwych ulic. Miejscowi kierowcy zgodnie narzekają na jej fatalny stan techniczny. - Jej nawierzchnia przypomina ser szwajcarski, tyle w niej dziur - narzeka Władysław Nowakiewicz.
  Za stan techniczny jezdni odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich z Zielonej Góry, gdyż 30 Stycznia - podobnie jak ulice Zachodnia, Młyńska i Poznańska - to lokalny fragment drogi wojewódzkiej nr 137 ze Słubic do Trzciela.
  Na początku br. urzędnicy zapowiadali, że remont rozpocznie się wiosną. Prace ruszyły jednak dopiero przed kilkoma dniami. Skąd ta zwłoka? - Po rozstrzygnięciu przetargu jeden z uczestników się odwołał i musieliśmy go powtórzyć - tłumaczy Ewa Wilk, zastępca dyrektora ds. technicznych w ZDW w Zielonej Górze.

  Paraliż w centrum

  Ulica zostanie wyremontowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Świerczewskiego i Waszkiewicza do placu Powstańców Wielkopolskich przy dworcu kolejowym. Roboty sparaliżują ruch kołowy w centrum miasta. Mają się odbywać etapami. Modernizowane fragmenty będą kolejno zamykane dla samochodów i otwierane po zakończeniu prac. Drogowcy wyznaczą objazdy równoległymi do 30 Stycznia ulicami Konstytucji 3 Maja i Staszica.
  - Będziemy na bieżąco informować kierowców o tych utrudnieniach - zapewnia E. Wilk.
  Ścieżka do Bobowicka
  Termin zakończenia robót wyznaczono na połowę lipca przyszłego roku. - Liczymy się z tym, że mrozy mogą spowolnić tempo robót - mówi kierownik rejonu ZDW w Sulęcinie Marcin Jurek.
  Przetarg wygrała miejscowa firma Instalko. - Zaczynamy od podniesienia krawężników, gdyż mamy też wyremontować chodniki - tłumaczy Robert Góral.
  Drogowcy wybudują też ścieżkę pieszo-rowerową przy ul. Poznańskiej - na odcinku między skrzyżowaniem z ul Kiszmanowicza i stacją diagnostyczną oraz od skrzyżowania z drogą na Żółwin do Bobowicka.

  Pomogła unia

  Za wyremontowanie jezdni i chodników oraz wybudowanie dwóch odcinków ścieżki pieszo-rowerowej Zarząd Dróg Wojewódzkich zapłaci 2,4 mln zł. 600 tys. wyłożył na inwestycję Urząd Marszałkowski, a pozostałe 1,8 mln zł dołożyła Unia Europejska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo