Już nie przy marketach

  Już nie przy marketach

  KATARZYNA KOZŁOWSKA 068 387 52 87 kkozlowska@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  - Kiedy przyszły mrozy, na ciepły kąt mogliśmy liczyć w noclegowni. I jak sama nazwa mówi tylko w nocy. Cieszymy się, że od tego sezonu się to zmieni - mówi bezdomny Henryk Żygis.
  Już wkrótce otwarta zostanie świetlica dzienna dla bezdomnych. Będzie się mieściła w budynku dawnych warsztatów "elektryka" przy ul. Drzymały. - Otwarcie takiego lokum mieliśmy w planach już bardzo dawno temu. W tym roku plany zostały zrealizowane - oświadcza rzeczniczka urzędu miejskiego Ewa Batko.

  Już nie przy marketach

  - Kilka lat temu wyszedłem z inicjatywą uruchomienia takiej świetlicy dla nas.
  Tylko, że wtedy nie było na to możliwości, ponieważ brakowało odpowiedniego lokum. W tym roku pojawiły się i możliwości i miejsce. Dlatego cieszy nas to bardzo, że w końcu nie będziemy musieli spędzać chłodnych dni błąkając się gdzieś pod marketami - mówi H. Żygis. Do świetlicy będzie można przyjść, wykąpać się, posiedzieć w ciepłym. - Na pewno zorganizujemy sobie tam jakoś czas. Będzie może kilka gazet, jakiś telewizor. Cieszymy się, że władze miasta zadbały o nas w taki sposób. Na tą świetlice czekaliśmy już parę lat - dodaje Żygis.

  Niedługo odbiór

  Obiekt przy ul. Drzymały wyremontowano w ramach robót publicznych. - W tej chwili kończymy dodatkowe prace wykończeniowe. W piątek zwrócimy się do starostwa powiatowego o dokonanie odbioru wyremontowanych pomieszczeń - informuje główny specjalista wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska nowosolskiego magistratu Jerzy Ceglarek. Po zakończeniu wszelkich prac i formalności bezdomni będą mogli definitywnie wprowadzać się do świetlicy. Zostanie ona uruchomiona najpóźniej w połowie listopada. - Dla miasta to bardzo ważne. Nie jesteśmy bogaci, ale tym najbardziej potrzebującym staramy się pomóc, jak tylko możemy. To dobrze, że bezdomni w końcu będą mieli ciepły kąt także za dnia - mówi E. Batko.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo