Będzie przyjemniej

  Będzie przyjemniej

  ANDRZEJ WŁODARCZAK 0 95 722 57 72 awlodarczak@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Hufiec Pracy przeniesie się ze starych baraków do nowej siedziby, która stanie w centrum miasta. Dzięki temu placówka kształcąca młodzież nie zostanie zamkniętą.
  Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP mieści się w starych barakach przy al. Wolności. Są w nim sale lekcyjne i internat na 51 osób. W sześcio- i ośmioosobowych pokojach jeszcze z początku lat 70. dziewczyny i chłopcy śpią na piętrowych łóżkach.

  Będzie przyjemniej

  - Dobrze, że będzie budowana nowa siedziba. Pokoje będą znacznie mniejsze, przytulniejsze. Łatwiej będzie utrzymać czystość - mówi Przemysław Choptiany z pierwszej klasy szkoły zawodowej.
  - Mam nadzieję, że w nowym budynku skończą się wreszcie kolejki do prysznica - dodaje jego koleżanka Marlena Sośnicka. Cieszy się też Teresa Kubiak, instruktorka zawodu w hufcu. - Ja też chciałabym pracować w lepszych warunkach. Bo co nowe, to nowe - mówi.

  Ruszą w przyszłym roku

  Nowa siedziba stanie w centrum Strzelec. Rada Miejska zgodziła się podarować hufcowi dwie działki przy ul. Ogrodowej o łącznej powierzchni ponad 3,5 tys. m kw. Zabiegał o to Mieczysław Kijewski, lubuski komendant OHP w Zielonej Górze. - Nadal spora część młodzieży ma kłopoty w nauce i tylko my zapewniamy jej zdobycie zawodu i wykształcenia. Tymczasem stan obiektów w Strzelcach jest tak zły, że nie opłaca się ich remontować. Potrzebna jest nowa siedziba, większa i lepiej wyposażona. Jesteśmy więc wdzięczni władzom Strzelec, że zrozumiały nasze potrzeby - mówi komendant.
  Burmistrz Romuald Gawlik przyznaje, że była pokusa sprzedania atrakcyjnych działek. - Jednak gmina jest nie tylko po to, żeby zarabiać - stwierdza.
  - W przyszłym roku zlecimy przygotowanie dokumentacji na nową siedzibę, będziemy zabiegać o pieniądze unijne. Być może jesienią da się rozpocząć budowę - planuje szef strzeleckiego OHP Krzysztof Woźniak. Dodaje, że z powodu fatalnych warunków hufcowi groziło zamknięcie. - Ucierpiałoby na tym naszych 85 wychowanków - mówi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo