Ręce opadają

  RENATA OCHWAT 0 95 722 57 72 rochwat@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Tylko kilka godzin stały nienaruszone nowe śmietniki na psie odchody. Wandale jeden wyrwali z ziemi, w kilku urwali klapki wlotowe, w jeszcze inne nawrzucali butelek i puszek.
  Kosze stanęły w piątek przed południem. Wydawało się, że są nie do zniszczenia, bo wykonane z laminatu, takiego jak żaglówki, są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na podpalenia. Już w sobotę część z nich była uszkodzona.

  Ręce opadają

  O kosze od kilku lat walczyli gorzowianie, którym przeszkadza zabrudzone odchodami miasto, wielu właścicieli psów, którzy rozumieją swoje obowiązki, a także nasza gazeta.
  Magistrat zamówił 50 pojemników. - Za ponad 14 tys. zł wykonała je firma z Pobiedzisk pod Poznaniem. Pod koniec zeszłego tygodnia ustawiono 20 pojemników - mówi Anna Dobrzelecka z wydziału gospodarki komunalnej.
  Stojący w parku Wiosny Ludów od strony ul. Sikorskiego śmietnik wandale wyrwali z gruntu. Z kilku innych stojących w centrum pourywali klapki wlotowe. Z następnych zdarli obrazki psów i próbowali porysować powierzchnię. Do części z nich nawrzucali butelek i puszek.

  Nie odpuścimy!

  Kosze w parku podobają się dwóm młodym matkom Marcie Bejnar-Bejnarowicz i Ewie Ograbek. - Nareszcie ktoś coś dobrego wymyślił. A chuliganów należy karać - mówiły nam wczoraj. Ich zdaniem tak samo dotkliwie należy karać właścicieli, co nie sprzątają po swoich pupilach. Podobnie myśli Wiesław Piwowski, którego spotkaliśmy wczoraj z niewielkim pudelkiem na skwerze przy ul. Jagiełły. - Skoro już te koszą są, to trzeba ich używać - mówi.
  Miasto już zapowiedziało, że nie odpuści i kolejnych 30 pojemników stanie do końca roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo