Na pewno nad rzeką

  Na pewno nad rzeką

  RENATA OCHWAT 0 95 722 57 72 rochwat@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Ławki, fontanny, altanki staną w kilku skwerkach, jakie powstają w różnych punktach miasta. Jeden z nich urządzamy wspólnie z naszymi czytelnikami, w innym zasadzimy drzewka.
  Miasto buduje obecnie park 750-lecia, skwerek przy ul. Gwiaździstej oraz pomaga przy urządzaniu niecki przy ul. Dowbora-Muśnickiego. - W przyszłym roku chcemy urządzić taki teren na Zawarciu. Przyznam, że chcielibyśmy, aby lokalizację podpowiedzieli sami mieszkańcy tej dzielnicy - mówi Leszek Rybka, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej, który nadzoruje miejskie parki.

  Na pewno nad rzeką

  Obecnie na Zawarciu ze świecą trzeba szukać miejsc zielonych czy nadających się do rekreacji.
  Jest tylko pusty park Wawrzyniaka, ogród Grodzkiego Domu Kultury i zaniedbane nadwarciańskie błonia. - Oj, marzyłoby się, aby taki parczek powstał właśnie nad Wartą. Tu jest dużo młodzieży, która nie ma co ze sobą zrobić - mówi Marianna Gałka z ul. Fabrycznej. Natomiast mieszkająca przy ul. Śląskiej Grażyna Kostkiewicz-Górska widzi tereny rekreacyjne nad Kanałem Ulgi. - Tu latem i tak ściągają ludzie. Przydałoby się kilka ławek, miejsce, gdzie można koc rozłożyć. A nad jednym z tych naturalnych oczek można byłoby nawet urządzić kąpielisko! - mówi.
  Jan Kordacz z ul. Kwiatowej chce, aby magistrat zrobił skwer na osiedlu Budowlanych. - Dziś to kompletna pustynia. A wystarczy jakaś fontanna, trochę ławek i zieleni. Myślę, że nawet okoliczni mieszkańcy by się do tego włączyli - tłumaczy.

  Cichy zakątek

  Pierwsze zielone zakątki zostaną otwarte jeszcze w tym roku. Już w sobotę nasi czytelnicy w parku 750-lecia posadzą zakupione przez siebie catalpy. - W listopadzie powinien być gotowy skwerek przy ul. Gwiaździstej. Będzie to ogrodzona oaza zieleni z ławeczkami, altaną, fontanną i wysypanymi grysem alejkami - tłumaczy naczelnik Rybka. Dodatkową zaletą nowego skweru będzie też parkan z bramką, która skutecznie odetnie wejście bezpańskim psom. Ma to być spokojny i cichy zakątek, a nie plac zabaw dla dzieci.
  Na przełomie października i listopada oficjalnie zostanie uruchomiona niecka przy ul. Dowbora-Muśnickiego, którą od początku wakacji razem z GL sprząta grupka zapaleńców. Urząd Miasta wstawi tam bardzie niekonwencjonalne urządzenia parkowe oraz do zabawy dla dzieci. - Nie pozwolimy, aby chuligani zniszczyli, to co myśmy wypracowali - zapowiadają uczestnicy naszej akcji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo