ALICJA JARNO 0 95 722 57 72 ajarno@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Przygotowania sztucznej tafli do ślizgania trwają od niedzieli. Do wczoraj nie udało się jej wystarczająco zmrozić.
  - Aby uzyskać czterocentymetrową warstwę lodu, wylaliśmy 30 m sześc. wody. Zamrażają ją specjalne umieszczone pod spodem maszyny. Pod koniec sezonu grubość lodu może wynieść nawet 10 cm - wyjaśnia prezes Słowianki Jerzy Kułaczkowski.

  Choć mrożenie tafli przy temperaturze powietrza powyżej 14 stopni Celsjusza jest bardzo trudne, prezes Kułaczkowski zapewnia, że do 8.00 w sobotę lodowisko będzie gotowe.
  - Dla 20 osób, które jako pierwsze przyjdą na sobotnie otwarcie, czekają atrakcyjne nagrody i niespodzianki - zapowiada Renata Wieczorek z działu marketingu. Godzina ślizgania kosztuje w zależności od pory, dnia tygodnia i rodzaju biletu od 3 do 7,5 zł. Lodowisko jest czynne od 8.00 do 21.00 (w piątki do 22.00). Odwiedza je nawet do 1 tys. klientów dziennie, a w półrocznym sezonie na lód wyjeżdża około 75 tys. osób.

  W tym roku na amatorów jazdy na łyżwach czeka wiele atrakcji: w piątki odbywać się będą dyskoteki prowadzone przez DJ-ów, podczas których wziąć będzie można udział w konkursach z nagrodami. Pojawią się też nowe pozycje w taryfie cenowej: bilety na dwie i trzy godziny. Kierownictwo obiektu zapewnia, że przez cały czas działania lodowiska na bieżąco organizowane będą różne promocje. Oprócz tego zimą przewidziane są dla dzieci półkolonie i zimowiska. Tradycyjnie zaplanowano imprezy okolicznościowe z okazji Halloween, na Mikołajki i Walentynki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo