Odnowa przyciągnie gości

  Odnowa przyciągnie gości

  DAGMARA OSTROWSKA 0 68 324 88 35 dostrowska@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Pełna odnowa, trzy sauny, komora solna i lodowa - to tylko niektóre atrakcje obiektu, który niedługo powstanie na obrzeżach Zielonej Góry.
  Nowy hotel stanie na osiedlu Leśnym. Zakład Budowlany Bernarda Imańskiego ma już pozwolenie na budowę. Z pracami mogliby ruszyć praktycznie za dwa, trzy tygodnie. - Pozwolenie mamy prawomocne i chcielibyśmy już zacząć budowę - mówił B. Imański. - Rozstrzygają się jeszcze sprawy finansowe. Trwają rozmowy z bankami o kredytach. Ale to potrwa jeszcze tylko moment i zaczynamy.

  Odnowa przyciągnie gości

  Hotel ma powstać na 8 tys.
  metrów kwadratowych. Będzie miał 66 pokoi i cztery apartamenty. Cztery - po 60 metrów kwadratowych każdy. Będzie też pełna odnowa SPA, basen, trzy sauny, jakuzzi, sala ćwiczeń, komora solna i lodowa. Dodatkowo kabina do squasha, kręgielnia i dwie restauracje.
  - To będzie trochę inny hotel, niż wszystkie zielonogórskie - tłumaczył B. Imański. - Z pełną infrastrukturą do odnowy. Mamy nadzieję, że właśnie tym przyciągniemy naszych gości. Oczywiście oprócz tego, wysokim standardem. Obiekt będzie bowiem trzygwiazdkowy.
  Cała inwestycja ma kosztować 24 mln zł.

  Piąty taki hotel

  O to, czy w naszym mieście potrzebny jest następny hotel zapytaliśmy w Zielonogórskim Centrum Informacji i Promocji Turystyki. - Co prawda nie prowadzimy analizy miejsc hotelowych i częstotliwości ich zajmowania, ale z pewnością na hotele wysokiej klasy jest zapotrzebowanie - mówi Hubert Małyszczyk. - Poza tym osiedle Leśne jest bardzo dobrym miejscem na tego typu obiekt. Na obrzeżach powinny powstawać hotele. Zielona Góra jest przecież miastem tranzytowym, a obok osiedla przebiega droga do granicy z Niemcami. Dlatego na pewno oprócz turystów odwiedzających nasze miasto w celach rekreacyjnych, czy biznesmenów przyjeżdżających w interesach, z pokoi będą korzystać osoby, które tylko przejeżdżają obok miasta. Chociaż w centrum też jest jeszcze zapotrzebowanie na takie obiekty.
  W ten oto sposób będzie to piąty trzygwiazdkowy hotel w mieście. Następny po Qubusie, Polanie, Zajeździe Pocztowym i Aurze.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo