Handel. Jaki handel?

  Handel. Jaki handel?

  ALICJA BOGIEL 0 68 324 88 46 abogiel@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Inwestycja w Polskiej Wełnie jest zagrożona. Zdaniem urzędników wojewody, zgodę na budowę magistrat wydał niezgodnie z prawem. Podobnie jest z marketem Carrefour.
  W sierpniu do magistratu przyjechali kontrolerzy z urzędu wojewódzkiego. - Mieliśmy skargi dotyczące lokalizacji wielkopowierzchniowych obiektów handlowych - mówi Bogdan Tołkacz z urzędu wojewody. Urzędnicy wyjechali z Zielonej Góry z przekonaniem, że miasto wydało pozwolenie na budowę dwóch obiektów "z rażącym naruszeniem prawa". Chodzi o Dąbrówkę i Focus Park.
  - Wszczęto postępowanie w tych sprawach i wojewoda z mocy prawa powinien unieważnić te pozwolenia - tłumaczy urzędnik.

  Handel. Jaki handel?

  O jakie rażące naruszenie prawa chodzi? - W obu przypadkach, aby zgodę można było wydać, w planach zagospodarowania przestrzennego teren powinien być przeznaczony pod handel o pow. sprzedaży powyżej 2 tys. mkw. A tak nie było - mówi B. Tołkacz.
  Rada miasta uchwaliła wprawdzie plan, a Polska Wełna ma przeznaczenie handlowe, ale wojewoda go uchylił i sprawą zajmuje się teraz Wojewódzki Sąd Administracyjny. - Czyli urzędnicy miejscy wiedzieli, że zmiana planu jest konieczna - zauważa Tołkacz.

  Carrefoura nie zburzą

  Na razie decyzji wojewody nie ma i budowa Focus Parku trwa. Ale jak tylko wojewoda unieważni pozwolenie na budowę, firma musi wstrzymać roboty. Parkridge nie chce komentować sytuacji. - Nie znamy żadnych decyzji w tej sprawie - mówi Dagmara Bałusz.
  Natomiast pracownicy magistratu twierdzą, że pozwolenie jest zgodne z prawem. - Focus Park to nie jest jeden obiekt wielkopowierzchniowy, ale wiele sklepów o powierzchni do 2 tys. mkw. - zapewnia architekt miasta Halina Łowejko. - Gdy wojewoda unieważni pozwolenie, odwołamy się.
  W przypadku Dąbrówki, kłopoty mogą być tylko administracyjne. Market stoi i stać będzie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo