LESZEK KALINOWSKI 0 68 324 88 74 lkalinowski@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Do kampanii społecznej zgłosiło się już wiele lubuskich szkół. Na liście nie ma jeszcze wszystkich placówek, bo w Warszawie wciąż rejestrują napływające z całej Polski formularze.
  Dziś tradycyjnie już o 17.00 w radiowej Jedynce rozpocznie się kolejna audycja z cyklu ,,Z pierwszej ręki". Tematem programu będzie Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Bielsku Białej.
  Ośrodek to szkoła i internat, w którym młodzież przebywa w warunkach półwolnościowych. Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym był to Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ale zgodnie z unijną dyrektywą trzeba było zmienić szyld.
  Unia nie chce w nazwie słowa specjalny. Ale czy za zmianą nazwy poszła zmiana programów? W ośrodku przebywa tzw. trudna młodzież, nie nadająca się do normalnych szkół ani do poprawczaków, często z rodzin patologicznych. Ośrodek przystąpił do naszej kampanii i chce realizować kodeks Szkoły bez przemocy. Ma już ciekawe, własne programy zwalczania agresji.
  Na 26 października zaś zaplanowano już konferencję naukową na temat przemocy w Warszawie.
  Organizatorzy wyślą zaproszenia do wszystkich szkół, które biorą udział w kampanii. Zachęcają też do udziału w niej samorządowców. Wciąż trwa przyjmowanie zgłoszeń, które dotarły do stolicy. Publikowane więc dziś dane nie są ostateczne. Liczymy, że lubuskich szkół w kampanii będzie jeszcze więcej. Dziękujemy tym, którzy zdecydowali się być razem. Dzięki temu nie tylko dostaną one materiały, plakaty, naklejki, ale także będą mogli powalczyć o granty na ciekawe programy profilaktyczne. Uczniom zaś zaproponujemy konkursy. Zachęcamy też szkoły, by chwaliły się swoimi działaniami. Najciekawsze propozycje radzenia sobie z agresją opiszemy na naszych łamach.
  Ciekawe programy profilaktyczne realizowała lubuska młodzież dzięki wsparciu z programu ,,Szkoła Marzeń". Wzięło w nim udział 85 tys. uczniów i 5 tys. nauczycieli. Młodzież pracowała metodą projektu, czyli współpracowała w grupie. Planowała, podejmowała decyzje, uczyła się odpowiedzialności.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo