JACEK SŁOMKA 0 603 58 88 70 barlinek@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Już za kilka dni pogotowie ratunkowe przeniesie się na ul. 1 Maja. Jego dotychczasowa siedziba przy ul. Łużyckiej jest w fatalnym stanie.
  - Prace na parterze i piętrze budynku dobiegają końca. Ekipa remontowa ma stamtąd wyjść 15 października. Po odbiorze technicznym, wstawieniu sprzętu medycznego i umeblowaniu, zaczniemy przeprowadzkę - informuje Dariusz Milczarek, kierownik filii myśliborskiego pogotowia ratunkowego. - Wreszcie będziemy mieli warunki do pracy - cieszy się ekipa placówki.
  W nowym budynku będzie m.in. dyspozytornia z prawdziwego zdarzenia, pomieszczenia dla ekipy karetki reanimacyjnej i zespołu wypadkowego. Będzie też sala zabiegowa i biuro koordynatora. Na piętrze znajdą się sale szkoleniowe oraz pomieszczenia gościnne dla kursantów z łazienkami i kuchnią. Będzie również sala konferencyjna.
  Wjazd do stacji urządzono od ul. Kaszubskiej. - Miejsce, gdzie będą parkowały karetki juz powoli urządzamy. Pomyśleliśmy też o garażach - wyjaśnia D. Milczarek.
  Z przeprowadzki najbardziej cieszą się pacjenci. - Wreszcie nie będzie się czego wstydzić - mówi myśliborzanka Kinga Kowalczyk. Opowiada, że w zeszłym roku z pomocy pogotowia musieli skorzystać jej znajomi z Niemiec. - Co ja się później nasłuchałam o wyglądzie budynku przy ul. Łużyckiej i o warunkach, w jakich przyjmuje się pacjentów. Wstyd, że w mieście powiatowym nie było dotąd porządnej stacji pogotowia - mówi K. Kowalczyk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo