Spontaniczny wiec

  ANNA RIMKE, (dal) 0 95 722 57 72 arimke@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Działacze i zwolennicy Platformy Obywatelskiej wybierają się na sobotnią manifestację przeciwko rządowi Kaczyńskiego. Do stolicy wyjadą też autokary Ligi Polskich Rodzin - na demonstrację poparcia dla ekipy rządzącej.
  W sobotę w Warszawie zaplanowane są dwa marsze - "Błękitny" organizowany przez PO i "Biały" partii z koalicji rządzącej. Na pierwszy z Gorzowa wyjadą przynajmniej dwa autokary. - Ciągle zgłaszają się kolejni chętni, do soboty może być nas znacznie więcej
  - Witold Pahl z gorzowskiej PO.

  Spontaniczny wiec

  Pahl twierdzi, że dołączają do nich też np. byli członkowie Partii Demokratycznej. - A także młodzież i wszyscy ci, którzy nie pogodzili się z takim rządzeniem krajem - mówi.
  W wyjeździe uczestniczą na pewno Młodzi Demokraci. - Przynajmniej dziesięciu moich kolegów już się zgłosiło - mówi Adam Olejnik z ,,chemika" w Gorzowie, działacz młodzieżówki PO. Uczestnicy błękitnego marszu chcą przyspieszonych wyborów. - Nie przygotowujemy żadnych plakatów ani okrzyków. Chcemy tylko zamanifestować swoje niezadowolenie. To będzie spontaniczny wiec - zapewnia W. Pahl.
  - Na manifestację do Warszawy jedzie osiem autokarów z całego województwa. Więc będzie nas dużo - powiedział Jacek Bachalski z PO.

  Liga w autokarze

  Tego samego dnia do stolicy wybierają się też działacze koalicji rządzącej organizowany przez LPR. Bo po marszu PO zacznie się manifestacja zwolenników rządu. Z północy województwa wszystkich chętnych zabierze jeden autokar. PiS na razie nie organizuje autobusów na wyjazd do stolicy. - Bo organizatorem Białego Marszu jest Liga. Ale jeśli okaże się, że chętnych jest bardzo dużo, oczywiście pomyślimy o dodatkowym transporcie - tłumaczy Arkadiusz Marcinkiewicz z gorzowskiego PiS, który był organizatorem wyjazdu na ,,rządowy’’ wiec w Stoczni Gdańskiej w ubiegłą sobotę.
  - Z południowej części województwa też pojedzie do stolicy jeden autokar - mówi Sta-
  nisław Gudzowski z LPR.
  - Czyli na manifestacji pojawi się od nas ok. 100 osób.

  Liczą demonstrantów

  Komenda główna wysłała już prośbę do wszystkich komend wojewódzkich o przysłanie przybliżonej liczby osób, które wybierają się na sobotnie manifestacje. - Chcemy też wiedzieć ile i jakich środków transportu przyjedzie tego dnia do Warszawy, żeby móc zapewnić przejazd i miejsca parkingowe autokarom - mówi Zbigniew Matwiej, rzecznik Komendy Głównej. Dodaje, że jest to standardem przy każdej większej imprezie organizowanej nie tylko w stolicy. Rzecznik zapewnia też, że policja zbiera informacje zarówno o wyjeździe organizowanym przez PO, jak i LPR.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Tagi:

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo