Potrwa lata

  DOROTA NYK 076 835 81 11 dnyk@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Nie będzie już aż tak ciasno na osiedlu Hutnik. Miasto razem ze spółdzielnią mieszkaniową przebudowują osiedlowa drogę między ul. Sienkiewicza i Budowlanych. Będą nowe miejsca na auta.
  Trwają roboty przy wieżowcach na ul. Budowlanych 4 i 6. Przebudowywany jest kilkudziesięciometrowy odcinek wąskiej, starej i zniszczonej uliczki Śniadeckich. Obecnie powstaje przy niej szeroki chodnik z wyznaczonym pasem dla rowerów. A trzeba wspomnieć, że chodnika tutaj dotychczas w ogóle nie było. Kiedy budowali osiedle w latach 70., nie pomyśleli o nim. Będzie także nowa nawierzchnia drogi. To dobrze, bo w dotychczasowej jest dużo dziur. Potem, po drugiej stronie uliczki, od II LO, powstaną miejsca parkingowe. Na razie niestety tylko sześć. Ale ma być ich znacznie więcej.

  Potrwa lata

  Od kilku miesięcy jest już koncepcja przebudowy tej części osiedla Hutnik. Brakowało tylko pieniędzy na jej realizację. Mają tu powstać nowe drogi oraz tak bardzo potrzebne miejsca parkingowe. Przebudowany ma zostać duży teren między ul. Budowlanych do Sienkiewicza. Poszerzona i rozbudowana będzie nie tylko ul. Śniadeckich. Ma powstać także nowa uliczka z miejscami parkingowymi, od strony szkoły podstawowej nr 7. W środku obu ulic utworzona będzie wysepka. Na razie w tej okolicy jest około 30 miejsc parkingowych, a będzie ich 180. W grę wchodzą setki tysięcy złotych i jest to koncepcja rozłożona na lata. Ale i tak dobrze, że już się rozpoczęła jej realizacja.

  Zadecyduje kolejna rada

  Pierwszy etap przebudowy ma się zakończyć do końca listopada. Inwestycja kosztuje 60 tys. zł, a finansują ją na spółkę Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nadodrze" oraz gmina miejska Głogów. Kolejne etapy mają już być finansowane tylko z budżetu miasta. - Niestety, w tej kadencji samorządu zostanie zrobiony tylko pierwszy etap - zapowiada rzecznik prasowy prezydenta Bartosz Hejmej. - A co będzie dalej, to już zadecyduje kolejna rada, którą wybiorą głogowanie.
  Gmina miejska dogadała się ze starostwem, które podarowało jej kilkudziesięciometrowy pas przy ul. Śniadeckich, należący do II LO. Wkrótce zostanie przestawiony płot tej szkoły, która ma bardzo duży, niezagospodarowany teren zielony. - Moglibyśmy nawet trzy razy tyle oddać, bo mamy tylko problemy ze sprzątaniem, a nie stać nas na zagospodarowanie - powiedział nam dyrektor szkoły Roman Bochanysz. - Tymczasem mieszkańcom osiedla są one bardzo potrzebne.
  Szkoła odda dwa pasy zieleni: przy ul. Śniadeckich oraz Budowlanych. W zamian inwestorzy zbudują jej nowy płot.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo