Poślizg przez deszcze

  Poślizg przez deszcze

  AGNIESZKA HAŁAS 0 68 324 88 71 ahalas@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Takiego boiska nie ma żadna szkoła w województwie - chwali się dyrektor. Mieszkańcy zacierają ręce, bo z boiska będzie mógł skorzystać każdy. I to za darmo.
  W piątek zadrżała bieżnia przy zespole szkół ponadgimnazjalnych. Na tory wbiegli nauczyciele z uczniami i zaczął się wyścig. Jeśli nawierzchnia przetrwa ten chrzest, na pewno będzie służyć przez lata. A ma komu. Nowy kompleks boisk będzie dostępny dla każdego.

  Poślizg przez deszcze

  Ekipa remontowa ruszyła do roboty, kiedy w szkole zabrzmiał ostatni dzwonek. Uczniowie zaczęli wakacje, a robotnicy ruszyli do pracy.
  Najpierw zerwali stary asfalt i wyrównali grunt, później według projektu zaczęli budować nowe boiska. - Roboty opóźniły sierpniowe opady - mówi wicedyrektor szkoły Teofil Wyrwa. - Gdyby nie deszcze, skończylibyśmy przed rozpoczęciem roku szkolnego.
  Za szkołą powstało boisko do koszykówki, siatkówki, do piłki nożnej, do piłki ręcznej z możliwością adaptacji na kort tenisowy. Poza tym będzie można tam trenować pchnięcie kulą i skok w dal. Bieżnia, którą przetestowali nauczyciele z uczniami, ma sześć torów po 60 m. Tak jak skocznia i boisko do siatkówki jest pokryta tartanową nawierzchnią. Reszta obiektów wyłożona jest sztuczną trawą. - Z utrzymaniem takiej nawierzchni nie będzie problemów - mówi dyrektor Jerzy Rozynek. - Wystarczy ją zamiatać.
  Wokół boisk została wyłożona trawa z rolek. Zdążyła się już zahartować, więc na pewno wytrzyma. Sportowcom można kibicować z trybun, na których jest 360 miejsc.

  Na razie dla wszystkich

  - Boiska powstały przy użyciu nowatorskich technologii - podkreśla J. Rozynek. - Dużo takich obiektów powstaje we Włoszech, u nas znacznie mniej. Takich boisk nie ma żadna szkoła w województwie.
  Do zespołu szkół chodzą uczniowie technikum, liceum, szkoły zawodowej i policealnej. Uczy się tu 1.300 osób. Mają trzy godziny wuefu w tygodniu. To wystarczy, żeby zapełnić boiska w czasie godzin lekcyjnych. - Chcemy tu organizować również zajęcia pozalekcyjne - planuje J. Rozynek. - Mamy sekcję siatkówki, piłki nożnej, aerobiku. Co dzień z boiska korzysta nawet 100 osób. Będziemy organizować również większe imprezy. Właśnie szykujemy się do powiatowej imprezy podsumowującej osiągnięcia sportowe w zeszłym roku.
  Przychodzą również osoby z zewnątrz, bo na boisko wstęp ma każdy i to za darmo. Zagrać może nie tylko młodzież, która jeszcze się uczy, ale również dorośli. - Niestety, nie każdy umie to uszanować - skarży się J. Rozynek. - Już przed otwarciem wandale zniszczyli cztery siedziska.
  Po rozmowach z policją dyrektor nie wyklucza, że jeśli sytuacja się powtórzy, za wejście na obiekt trzeba będzie płacić. Na razie porządku pilnuje stróż, nie wyłączając sobót i niedziel. A jest czego pilnować. Kompleks boisk kosztował 943 tys. zł. Ministerstwo sportu pokryło 200 tys. zł, resztę wyłożył powiat.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo