Kamera wychwyci

  KRZYSZTOF BĄK 0 95 762 33 53 gorzow@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Po powiecie krąży policyjny samochód z wideoradarem. Codziennie pokonuje 200 km. ,,GL’’ brała udział w jednym z patroli.
  Akcji ,,200 kilometrów’’ trwa od 1 września. Zasada jest prosta. Samochód z wideoradarem codziennie krąży po regionie. Odwiedza m.in. Strzelce Kraj., Dobiegniew i Drezdenko. - Już widać efekty. Kierowcy jeżdżą rozważniej - twierdzi Leszek Galant, zastępca naczelnika drogówki w Strzelcach Kraj.

  Kamera wychwyci

  ,,GL’’ jedzie na patrol z policjantami Robertem Brykiem i Łukaszem Niezborałą.
  Trasa Strzelce - Gorzów. Kierowca z Wielkopolski zaczyna wyprzedzać w miejscu niedozwolonym. Wszystko rejestruje kamera. Policjanci doganiają auto i zatrzymują. Okazuje się, że kierowca i pasażer jadą bez pasów. Łącznie osiem punktów karnych i 400 zł mandatu. Jedziemy dalej. Kierowcy prowadzą przepisowo. Policjanci tłumaczą: - Jeździmy nieoznakowanym autem, ale i tak większość kierowców nas poznaje, dlatego jeżdżą wolniej. To dobrze... - mówi R. Bryk. Wracamy do Strzelec. Przed nami Rosjanin wyprzedza na zakazie. Dostaje 200 zł.
  Tego dnia policjanci wystawiają w sumie 14 mandatów na ponad 3 tys. zł. Najwięcej - 500 zł - ,,zarobił’’ kierowca za jazdę bez dokumentów.

  Są rekordziści

  - Niestety byli gorsi od niego - Andrzej Węglarz, rzecznik strzeleckiej policji, podsumowuje miesiąc akcji. - Największym rekordzistą jest kierowca, który w ciągu kilku minut nazbierał 39 punktów karnych (po 24 zabierane jest prawo jazdy - red.), złamał większość możliwych przepisów i pozbył się dokumentów. Do tego dostał 1 tys. zł mandatu - mówi rzecznik.
  Mandaty to nie jedyny plon akcji. - Staram się jeździć przepisowo, bo nigdy nie wiadomo, czy za mną nie jedzie policyjne auto z kamerą - przyznaje Przemysław z Drezdenka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo