(wak)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W następną sobotę i niedzielę na nieczynnych od wielu lat połączeniach kolejowych pojawi się nowoczesny szynobus. I przejazd będzie za darmo!
  Przypomnijmy, że Urząd Marszałkowski podpisał przed dwoma tygodniami kontrakt na dostawę dla województwa czterech szynobusów. Za prawie 30 mln zł wyprodukuje je spółka Pojazdy Szynowe Pesa w Bydgoszczy. Pierwszy pojazd ma się pojawić w Lubuskiem na początku grudnia. Dzięki temu od 10 grudnia trafi on na stałe na tory. Będzie obsługiwał prawdopodobnie linię z Żar do Węglińca. Dwa pozostałe przyjadą w 2007 roku, a ostatni w 2008 roku.
  Urząd Marszałkowski wspólnie z Pesą przygotowały niespodziankę. 7 października przyjedzie do nas z Bydgoszczy nowy szynobus. Taki, jakie są wykonywane dla naszego regionu. Pojazd przez dwa dni będzie bezpłatnie woził pasażerów na niektórych liniach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Tagi:

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo