Idą na całość

  AGNIESZKA HAŁAS 068 324 88 71 ahalas@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Mieszkańcy Mycielina sami zapracowali sobie na nową świetlicę. Unia Europejska dała pieniądze, bo są tu strażacy, śpiewacy i koło gospodyń wiejskich. Remont kosztuje 242 tys. zł.
  Tu, gdzie pracuje Robert Wiszniewski będzie obniżony sufit i położone zostaną płyty regipsowe

  Tu, gdzie pracuje Robert Wiszniewski będzie obniżony sufit i położone zostaną płyty regipsowe ©Ryszard Poprawski

  Wiejska świetlica już dawno zapomniała czasy swej świetności, kiedy to głos Mycielinianek odbijał się od każdej ścian, a goście tańczyli z przytupem. Najwyższy więc czas, żeby przywrócić jej blask.

  Do budynku firma remontowa weszła dwa tygodnie temu. Na budowie pracuje 11 osób. Niedługo będzie ich ponad 20. - Termin oddania mamy do 20 marca - mówi kierownik budowy Radosław Kubik. - Chcemy jednak zdążyć jeszcze w tym roku.

  Idą na całość

  Ekipa odnowi wszystko. Pojawią się nowe dachówki i czyściutka elewacja. O jej kolorze zadecyduje rada sołecka. W środku zostanie zamontowana nowa instalacja gazowa i sanitarna oraz ogrzewanie w dwóch systemach.

  Odnowione będą trzy pomieszczenia: sala ze sceną, świetlica i kuchnia. Wszędzie pojawią się nowe drewniane drzwi i ramy okienne. Oprócz tego ekipa remontowa przerobi toalety. Ciekawostką będzie nowe oblicze sceny, którą rozjaśni typowo widowiskowe oświetlenie.

  Budowa wyjdzie również na zewnątrz. Przed świetlicą powstanie parking na 10 samochodów. Za budynkiem stanie plac, na którym można będzie urządzać imprezy na świeżym powietrzu.

  Świetlica jest remontowana w ramach programu odnowy wsi. - Zadanie mamy zrealizować w trzech etapach. Pierwszy z nich to właśnie remont placówki w Mycielinie - mówi wójt Marek Szylińczuk. - Później przeniesiemy się do Niegosławic i Nowej Jabłonnej. Projekty będą zrealizowane do końca 2007 roku.

  Dołożyła Unia

  Wszystkie świetlice będą kosztowały ponad 630 tys. zł, z czego 412 tys. gmina dostała od Unii Europejskiej.

  Na remont w Mycielinie zapracowali sami mieszkańcy. Unia daje pieniądze pod warunkiem, że wieś działa prężnie. - Jest tu koło gospodyń wiejskich, ochotnicza straż pożarna i zespół śpiewaczy - chwali M. Szylińczuk.

  Świetlica to przystanek na szlaku zabytków wielkich mistrzów. Przed budynkiem stoi tablica z mapką turystyczną. Pokazuje kościoły, parki i ciekawe zabytki, które można obejrzeć w okolicy. Po remoncie zaglądać tu będą nie tylko turyści. Swoje miejsce znajdą tu też Mycielinianki. Ich głosy przypomną tym czterem ścianom swoje dawne brzmienie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo