Na dwie zmiany

  PIOTR DROZDOWSKI 0 68 347 40 72 drozd72@interia.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Niepełnosprawni będą mieli nawet nieduży basen.
  Wczoraj Henryk Kaźmierczak i Danuta Birk dobierali kolory farb, którymi będą pomalowane pomieszczenia w nowym obiekcie

  Wczoraj Henryk Kaźmierczak i Danuta Birk dobierali kolory farb, którymi będą pomalowane pomieszczenia w nowym obiekcie ©Piotr Drozdowski

  Obiekt w imponującym tempie powstaje przy Zespole Szkół Specjalnych. W grudniu podpisano umowę z wykonawcą, na przełomie stycznia i lutego ruszyły roboty fundamentowe, a dziś budynek jest już niemal gotowy.

  Na dwie zmiany

  - Zgodnie z umową budowa centrum ma trwać do końca października i nic nie wskazuje, żeby termin został przekroczony - mówi dyrektor ZSSp. Henryk Kaźmierczak. Jest zadowolony z tempa oraz jakości robót. Pochłoną one ok. 3 mln zł. Część, 700 tys. zł, dała spółka Inter Groclin Auto. Urząd marszałkowski dołożył kolejne 900 tys. zł. Resztę zapłaci powiat, który prowadzi inwestycję.

  Społeczność szkoły czeka na obiekt od dawna, bo licząca prawie 200 uczniów placówka boryka się z ciasnotą.
  W budynku zagospodarowano już wszystkie pomieszczenia od strychu aż po dach. Dzieci i młodzież przyjeżdżają na dwie zmiany, a mimo to i tak trudno wszystkich pomieścić. Za miesiąc nie będzie już takich problemów. W powstającym centrum znajdzie się chociażby przestronna sala rehabilitacji ruchowej o wymiarach 12 x 14 m.

  Nowe gabinety

  W nowym obiekcie będą też gabinety: terapii zajęciowej, muzykoterapii, terapii logopedycznej, pedagogicznej i psychologicznej. Na parterze będzie nawet basen rehabilitacyjny o wymiarach niecki 4,5 x 6 m (już był zalany wodą), wyposażony w urządzenia do hydromasażu.

  Przejście ze starej szkoły do części dobudowanej będzie możliwe zarówno na parterze, jak i na piętrze. Właśnie wczoraj ułożono i wyrównano płytki na korytarzu. Patrząc na podłogę nawet nie widać, gdzie kończy się dawny szkolny korytarz, a zaczyna centrum. Także wczoraj sprzątaczki zaczęły porządkować kilka miejsc, w których murarze i malarze skończyli pracę.

  - Cieszymy się na te nowe pomieszczenia. A co bardzo ważne, będą one służyć zarówno naszym uczniom, jak i innym osobom niepełnosprawnym - podkreśla H. Kaźmierczak. Jest też pomysł, żeby w niedalekiej przyszłości centrum rozbudować o warsztaty terapii zajęciowej, na co gmina chce dołożyć swoje pieniądze.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo