DANIEL SAWICKI 0 68 324 88 25 dsawicki@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Na razie prace idą pełną parą. Trwa wymiana okien, wkrótce pojawi się ocieplenie i nowe elewacje. Placówki oświatowe poddano gruntownej termomodernizacji.
  Ponad 3 mln zł wyda miasto na gruntowne remonty szkół. Roboty muszą zakończyć się przed okresem grzewczym. W Gimnazjum im. Henryka Brodatego oraz w podstawówkach nr 2 i 3 wre praca. Roboty zaczęły się w lipcu. Mimo że rok szkolny w pełni, uczniowie i nauczyciele przez jakiś czas będą musieli przemęczyć się z hałasami i stukami.

  Tak poważnego remontu w gimnazjum i SP-2 nie było jeszcze nigdy. Na początek wymieniono wszystkie kaloryfery. Stare żeliwniaki zostały zastąpione leciutkimi i przede wszystkim o wiele wydajniejszymi grzejnikami.

  - Teraz prace prowadzone są w piwnicy - mówi wicedyrektorka gimnazjum Wiesława Kołarzyk. - System grzewczy jest podłączany do źródła ciepła.

  We wszystkich salach pojawią się też nowe okna. Na razie została wymieniona tylko część. Wykonawca czeka na kolejne dostawy.

  Teraz prace prowadzone są również na zewnątrz budynku. Została już uszczelniona powierzchnia między dachem, a stropem. Za kilka dni rozpocznie się ocieplanie i przy okazji pojawi się nowa elewacja. Jak zapewnia dyrektorka, prace są bardzo intensywne ale nie wpływają na naukę. Sale, w których prowadzony jest remont zostają odizolowane. - Nie ukrywam, że do klas dochodzą odgłosy i stuki - mówi Kołarzyk. - Jest to troche uciążliwe, jednak nie wpływa na jakość zajęć.

  Najważniejsze są jednak oszczędności. Po modernizacji koszty ogrzania budynku mogą obniżyć się nawet o 20 procent. Całość inwestycji finansuje urząd miasta i gminy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo