Dużo rozpraw

  KRZYSZTOF ZAWICKI 076 833 33 34 kzawicki@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Po rocznej walce z Wojskową Agencją Mieszkaniową Jerzy Nagoda może czuć się zwycięzcą. Głogowianin domagał się pieniędzy, które wpłacał w ramach kaucji mieszkaniowych. I je dostanie.
  O problemie pisaliśmy w kwietniu. Przypomnijmy, że były wojskowy, w latach 1966
  -81 zmieniał mieszkania kilkakrotnie. Za każdym razem wpłacał odpowiednią kaucję. Jak obliczył, w ciągu tych lat uzbierało się tego 34 tys. zł. - W ubiegłym roku wykupiłem mieszkanie na własność i zażądałem zwrotu zrewaloryzowanego wadium - opowiada J. Nagoda. - W agencji poinformowli mnie, że zwrot kaucji mi się nie należy. Nawet zakwestionowano mi część dokumentów, potwierdzających wpłaty.

  Dużo rozpraw

  Sprawa trafiła do sądu grodzkiego w Zielonej Górze.
  - Początkowo domagałem się 3 tys. zł, ale agencja w ramach ugody zaproponowała mi 1,7 tys. zł - dodaje. - Na tę propozycję nie przystałem. Później wyliczyłem, że należy mi się nawet 4,5 tys. zł. Podczas kolejnej rozprawy, w październiku 2005 r., agencja już nie kwestionowała dowodów wpłat. Jej przedstawiciele stwierdzili jednak, że zaległe pieniądze ma płacić nie WAM lecz ministerstwo obrony narodowej.
  Ministerialni prawnicy orzekli inaczej, że to WAM jest spadkobiercą mienia wojskowego i to do agencji należy prowadzenie takich spraw, z jakimi boryka się J. Nagoda. Sprawa ponownie trafiła do sądu. - Na posiedzeniu sądu grodzkiego 12 maja sędzia poinformowała mnie tylko, że dwie podobne rozprawy toczą się przed zielonogórskim sądem okręgowym - opowiada. - Co prawda stwierdziła, że to ja mam rację, ale dodała, że z wyrokiem zaczeka na decyzje sądu okręgowego.

  Doszło do ugody

  Ostateczne rozstrzygnięcie zapadło 12 września. - W sentencji postanowienia sędzia poinformowała, że zwrot mi się należy
  - mówi były wojskowy. - Mimo że długi pochodzą z lat 60. i 70., to na WAM-ie ciążą zobowiązania po dawnych Wojskowych Administracjach Koszar, a następnie późniejszych WAM-ach.
  Prawniczka agencji stwierdziła, że wyliczenie J. Nagody jest za wysokie i zaproponowała finansową ugodę. Ostatecznie stanęło na 2,5 tys. zł.
  - Takich osób, które w WAM borykają się z podobnymi problemami, mieszka w Głogowie jeszcze wielu - twierdzi J. Nagoda. - Moim zdaniem powinny one oddawać sprawy do sądu grodzkiego w Zielonej Górze. Po prostu trzeba się o swoje pieniądze upominać.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo