Jeszcze remont

  TOMASZ HUCAŁ 0 68 377 25 91 thucal@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Do tej pory gminny ośrodek pomocy społecznej cisnął się w jednym pomieszczeniu, a do obsłużenia miał prawie dwa tysiące osób. Za parę miesięcy pracownicy przeniosą się do większego budynku.
  Siedziba GOPS mieści się w budynku przy ul. Armii Krajowej w Żaganiu. To jedno pomieszczenie po prawej stronie, tuż przy wejściu do gminy. A klientów nie brakuje. - Trzech pracowników socjalnych obsługuje blisko 1.400 osób, które mają opiekę społeczną. Do tego dochodzi wypłata świadczeń rodzinnych - mówi kierowniczka GOPS Agnieszka Wiśniewska.

  Jeszcze remont

  W tym roku trwa jeszcze przyjmowanie wniosków na te świadczenia, ale pracownicy gminy szacują, że będzie ok. 700 osób objętych takim programem. - Niektóre świadczenia pokrywają się, ale to i tak daje nam blisko dwa tysiące klientów, a wszystko w jednym pomieszczeniu - wyjaśnia A. Wiśniewska.
  Na szczęście za kilka miesięcy to się zmieni. - Jakiś czas temu starostwo sprzedawało niektóre budynki sąsiadujących z gminą warsztatów szkolnych. Postanowiliśmy to wykorzystać i kupić jeden z nich - opowiada wójt Tomasz Niesłuchowski. Budynek trzeba jeszcze wyremontować. - Z kontraktów wojewódzkich otrzymaliśmy 250 tys. zł, pozostałe 180 tys. zabezpieczyliśmy sami. I tak mogliśmy kupić nieruchomość, a teraz ją odnawiamy - dodaje wójt.

  Miejsce na dary

  Za te pieniądze wykonana zostanie m. in. klatka schodowa, posadzki, elewacje, instalacje, parking i podjazd dla osób niepełnosprawnych. - Wreszcie każdy pracownik socjalny będzie miał swoje pomieszczenie - cieszy się kierowniczka GOPS.
  Przyda się też magazyn. - Do tej pory nie było gdzie składać darów, czy innych rzeczy, które były potem rozdawane ludziom - mówi wójt. - Często na ten cel przeznaczaliśmy świetlicę, ale nie zawsze była wolna - dodaje A. Wiśniewska.
  Nowa, przystosowana dla niepełnosprawnych siedziba ma być otwarta do końca tego roku. - Brakować będzie w niej chyba tylko podziemnego łącznika z budynkiem urzędu - śmieje się wójt.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo