Nie mają bazy

  KRZYSZTOF ZAWICKI 076 833 33 34 kzawicki@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Od ponad roku mieszkańcy placu Tysiąclecia domagają się przeniesienia pętli autobusowej komunikacji miejskiej spod ich bloku. Mieli to już obiecane, ale jak na razie, wszystko jest po staremu.
  Po raz pierwszy o problemie pisaliśmy 10 października 2005 w artykule "Mają już dość spalin". Problemy mieszkańców tej części miasta zaczęły się w momencie przebudowy dworca PKS. Wcześniej przez 10 lat autobusy komunikacji miejskiej, czekając na swój kurs, parkowały właśnie przy nim. Na placu Tysiąclecia były tylko przystanki dla wsiadających i wysiadających pasażerów.

  Nie mają bazy


  Po utworzeniu Galerii Dworcowej, dla czerwonych autobusów zabrakło miejsca. Prezydent Zbigniew Rybka poinformował wówczas, że czynione są staranie o zorganizowanie pętli autobusowej przy ul. Nadbrzeżnej lub Towarowej. Niestety, od tamtego czasu niewiele się zmieniło.

  - Niemal na każdej sesji rady miasta interpeluję, aby wyprowadzić autobusy z tej części Głogowa - mówi mieszkaniec placu Tysiąclecia Antoni Pieniążek, który jednocześnie jest miejskim radnym. - Wszystko wskazuje na to , że przez kolejną zimę będziemy skazani na hałasy i spaliny.

  Inni lokatorzy również boją się zimy. - Już od piątej rano kierowcy włączają silniki, gdyż muszą się jakoś ogrzać - zauważa Lech Wieczorek. - Nawet przez zamknięte okna dochodzą hałasy pracujących maszyn i czuć smród spalin.

  - Zdarza się nawet, że kierowcy, jakby na złość nam, słuchali głośno muzyki z radia - dodaje sąsiad Stanisław Urbanowicz.

  Są obietnice

  A. Pieniążek uważa, że władze miasta i dyrekcja komunikacji miejskiej nie przejęły się skargami głogowian. - Tych kierowców to nawet szkoda - mówi. - Są skazani na siedzenie w autobusach. Wiem tylko, że dyrekcja na zimę kupiła kierowcom termosy.

  - Pętla będzie na ulicy Towarowej - odpowiada prezes komunikacji Lech Biłda. - Niestety długo trwały rozmowy z PKP, które są właścicielem ulicy, na temat jej dzierżawy. Postawiliśmy już tam nawet baraczek, do którego doprowadzona jest woda. Teraz przeciągają się rozmowy z koncernem Pro Energia, który opóźnia podłączenie prądu. Zapewniam jednak, że przed zimą pętli na placu Tysiąclecia już nie będzie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo