Zbieraj własne śmieci

  Zbieraj własne śmieci

  SYLWIA DOBIES 076 835 81 11 sdobies@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  - Trwa ogólnopolska akcja sprzątania świata, chciałabym się do niej przyłączyć. Jak to zrobić? - spytała Czytelniczka, która odwiedziła w piątek redakcję GL. - Czy wasze miasto organizuje zbiórkę?
  Pani Barbara mieszka w Zielonej Górze, ale przyjechała na jakiś czas do córki do Głogowa. Kobieta twierdzi, że chciała zrobić coś pożytecznego.

  - Jestem słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku i osobą starej daty, przyzwyczajoną do czynów społecznych - zapewniła kobieta. - Mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych i co roku z sąsiadami sprzątamy teren osiedla i przy pętli autobusowej. Chciałabym i teraz włączyć się do akcji porządkowania świata.

  Zbieraj własne śmieci

  Naczelnik wydziału środowiska urzędu miasta Tomasz Toporowicz stwierdził, że nie widzi problemu, żeby chętne osoby wzięły udział w tej akcji.

  - Mój wydział nie zajmuję się sprzątaniem świata, bo jest to kampania o charakterze edukacyjnym dla dzieci i młodzieży - twierdzi T. Toporowicz. - Dlatego od lat w Głogowie odpowiedzialny za nią jest wydział edukacji. Ale jeśli ktoś chce posprzątać miasto, to worki u nas są.

  Jak zapewnił naczelnik wydziału edukacji Tomasz Kuziak, w piątkowej akcji wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne w mieście. Zbieranie śmieci trwało do południa. Miasto zapewniło worki i odbierało je między godz. 13.00 a 14.00.

  - Trudno mi powiedzieć, dlaczego takiej akcji nie ma dla dorosłych - powiedział T. Kuziak. - Ale jeśli ktoś ma ochotę, może sobie taką akcję zrobić na swoim osiedlu albo ogródkach działkowych.

  Kupy bez efektu

  - Możemy kupić i dać im worki i rękawice - przekonuje rzecznik prezydenta Bartosz Hejmej. - Nie sądzę jednak, żeby na nasz apel ktoś odpowiedział. Skoro nie możemy się doprosić, żeby ludzie sprzątali kupy po swoich psach, to kto będzie zbierał cudze śmieci?

  Pani Barbara stwierdziła, że skoro nie może przyłączyć się do akcji sprzątania świata, to chociaż umyje z tej okazji kosze na śmieci.

  - Mieszkam u córki w kamienicy blisko dworca, kosze na śmieci są tam bardzo brudne i brzydkie to je umyję - zadeklarowała się zielonogórzanka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo