Jesteś tu: Strona główna

Rssinfo

Informacje na bieżąco w Twoim komputerze

Dzięki nowej funkcji powiadamiania RSS, będziesz wiedział o wszystkich nowych artykułach pojawiających się na stronie internetowej Gazety Lubuskiej. Co więcej, mogą ukazywać się bezpośrednio w Twoim komputerze.

Do czego służy RSS?
RSS (ang. Really Simple Syndication) jest XML-owym formatem publikacji treści dostępnych na stronach internetowych. Za pomocą tego formatu serwisy internetowe mogą udostępniać użytkownikom i innym stronom internetowym wykaz dostępnych treści.

Jakie są zalety RSS-ów?
Korzystając z RSS-ów możesz zebrać w jednym miejscu informacje z wielu źródeł na interesujące cię tematy.

Nie musisz oglądać wielu reklam i ładować ciężkich stron ze zbędnymi informacjami przed dotarciem do tego, co cię interesuje. Dzięki RSS-om omijasz spam!

Korzystając z RSS-ów nie musisz ściągać na swój komputer nic więcej, niż "spis treści" wybranych serwisów internetowych - dlatego skrót RSS oznaczał oryginalnie Rich Site Summary (Rozszerzony Spis Treści Serwisu).

Jak korzystać z RSS?
Aby korzystać z informacji zawartych w formacie RSS konieczne jest użycie programu umożliwiającego odczytywanie tego formatu, zwanego czytnikiem RSS (ang. feed reader). Zainstaluj czytnik RSS (np. darmowy RSSreader, www.rssreader.com lub RSS Bandit, www.rssbandit.org - zaletą tych programów jest obsługa polskich liter) lub użyj innej aplikacji z wbudowanym czytnikiem RSS (np. Firefox, Thunderbird, Opera, Safari).

Przykładowa instalacja programu RSSReader: instalacja_rssreader.pdf

Więcej o czytnikach możesz przeczytać na stronach Wikipedii.

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.