1/22
Cztery lata temu Czeszka Marketa Vondrousova wygrała na...

Cztery lata temu Czeszka Marketa Vondrousova wygrała na kortach zielonogórskiego MOSiR-u Międzynarodowe Mistrzostwa Ziemi Lubuskiej w Tenisie Lotto Cup 2015. Triumfatorka w finale pokonała Rosjankę Natele Dzalamidze 6:3, 6:3. Od tamtego czasu czeska tenisistka zrobiła duże postępy. Wygrała m.in. finały Australian Open i French Open w grze podwójnej. Zajmuje 38. miejsce w światowym rankingu WTA. W sobotę (8 czerwca) zagra w finale singlistek wielkoszlemowego turnieju French Open na kortach Roland Garros w Paryżu. Jej rywalką będzie Australijka Ashleigh Barty.

Przeczytaj też:Grand Prix Finlandii. Program i zapowiedź imprezy (wideo)